Archos 80 Helium 4G – czyli najtańszy tablet z LTE. Są też ciekawe phablety | Tabletowo.pl

Archos 80 Helium 4G – czyli najtańszy tablet z LTE. Są też ciekawe phablety

Dołącz do dyskusji 0

Triple_slide_5_HD

Targi MWC tuż tuż, jednak niektóre firmy, jak francuski Archos, prezentują swoje urządzenia wcześniej. Świat obiegła informacja, że wspomniana firma przygotowała pierwszy tablet z 4G, którego cena nie przekroczy 230 funtów. W ofercie znajdzie się też smartfon z ekranem 5″.

Tablet będzie oferować procesor Snapdragon 400 (4 x 1,2 GHz), ale w wersji na rdzeniach Cortex-A7 – MSM8926. To ten sam procesor, co w Motoroli Moto G. Do tego grafika Adreno 305 i 1 GB pamięci RAM. Ekran ma przekątną 8″ i zagęszczenie pikseli wynoszące zaledwie 160 ppi… Najważniejsze jednak w tym wszystkim jest to, że Helium 4G oferuje łączność LTE przy cenie 230 funtów, co przy obecnym kursie walut daje około 1200 zł.

Bateria wewnątrz urządzenia ma pojemność 3500 mAh, natomiast domyślnie zainstalowany system, to Android 4.3 Jelly Bean.

Kolejnymi urządzeniami producenta są trzy smartfony, a raczej dwa phablety i jeden smartfon. Każdy z nich działa na procesorze firmy MediaTek i są one oparte o rdzenie Cortex-A7.

asdasdasd

Najciekawszym jest Archos 50c Oxygen, ponieważ w jego wnętrzu działa ośmiordzeniowy układ MT6592 taktowany zegarem 1,7 GHz. Za renderowanie grafiki odpowiedzialne będzie GPU o nazwie Mali 450 MP4. Natomiast na pięciu calach wykonanych w technologii IPS obraz będzie pokazywany w rozdzielczości HD. Bateria ma pojemność 2000 mAh, a system to Android 4.2.

asdasdasdasdasdasdasdasd

Drugi z phabletów – Archos 64 Xenon – oferuje wyświetlacz o przekątnej aż 6,4″, również pracujący w HD. Za sprawną pracę będzie odpowiedzialne trio w postaci procesora MediaTek MT6582 (4 x 1,3 GHz), układu graficznego Mali 400MP2 i 1 GB pamięci RAM. Zamontowane wewnątrz ogniwo legitymuje się pojemnością 2800 mAh.

Cena? Oba phablety będą kosztować podobnie – 199,99 funtów, czyli około 1000 zł.

O szerszej specyfikacji wspomnianych urządzeń możecie poczytać w informacji prasowej, o tutaj.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona