Archos 101 XS2 coraz bliżej prezentacji

Na temat Archosa 101 XS 2 mówi się już od dłuższego czasu, co sugeruje, że jego premiera zbliża się wielkimi krokami. Najbliższą okazję prezentacji modelu francuski producent będzie miał podczas targów CES 2014 w Las Vegas – ale to dopiero w styczniu. Co na dzień dzisiejszy wiemy na jego temat?

Urządzenie już jakiś czas temu zawitało do FCC (amerykańskiej Federalnej Komisji Łączności), więc fakt, że Archos nad takowym pracuje nie jest dla nas nowością. Dziś natomiast poznaliśmy prawdopodobnie ostateczne parametry techniczne, które znalazły się w instrukcji obsługi urządzenia, która przeciekła do sieci.

Wiele wskazuje na to, że Archos 101 XS 2 wzornictwem będzie nawiązywał do swojego poprzednika. Na jego pokładzie z kolei znajdziemy wyświetlacz o przekątnej 10,1″ i rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, czterordzeniowy procesor Rockchip RK3188 o częstotliwości taktowania 1,6GHz, 2GB RAM oraz Androida w wersji 4.2.2 Jelly Bean.

Urządzenie ma zostać wyposażone w 16GB pamięci wewnętrznej, którą będzie można rozszerzyć dzięki slotowi kart microSD, wyjście miniHDMI, port microUSB, kamerkę, aparat o nieznanej rozdzielczości oraz WiFi.

Archos 101 XS 2 ma kosztować 269 euro. Data sklepowej premiery, póki co, jest nieznana.

Archos 101 XS2

źródło