Archos 101 XS 2 wreszcie oficjalnie zaprezentowany

Archos 101 XS 2

Archos 101 XS 2 był najczęściej pojawiającym się nieoficjalnie w sieci tabletem tego francuskiego producenta w ostatnim czasie. Z każdą kolejną plotką sukcesywnie dowiadywaliśmy się na jego temat coraz więcej. Dziś możemy skonfrontować te wieści z oficjalnymi informacjami ujawnionymi przez Archosa, gdyż model 101 XS 2 wreszcie doczekał się oficjalnej prezentacji. W tym produkcie Archos starał się połączyć interesujące, ale nie high-endowe parametry techniczne z przyzwoitą ceną końcową. Czy mu się to udało? Oceńcie sami.

Archos 101 XS 2 oferuje przede wszystkim ekran o przekątnej 10,1″ i rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, czterordzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1,6GHz, 2GB RAM, 16GB pamięci wewnętrznej oraz system operacyjny Android w wersji 4.2.2 Jelly Bean (nie wiadomo nic o ewentualnej aktualizacji do 4.3 Jelly Bean lub 4.4 KitKat).

Na jego pokładzie nie zabrakło również GPS, Bluetooth, WiFi, kamerki do połączeń wideo, wyjścia miniHDMI, slotu kart microSD oraz portu microUSB. Do zestawu z tabletem dołączana jest klawiatura Coverboard. Sprzęt nie oferuje aparatu.

Archosa 101 XS wyceniono na 250 funtów brytyjskich. Do sprzedaży trafi w grudniu.

źródło