Archos 101 już w sklepach. Cena w Polsce jak zawsze za wysoka… | Tabletowo.pl

Archos 101 już w sklepach. Cena w Polsce jak zawsze za wysoka…

Dołącz do dyskusji 0

Tablety internetowe firmy Archos to jedne z najbardziej rozchwytywanych urządzeń tego typu w naszym kraju. A to przede wszystkim za sprawą tego, że oferują dość przyzwoite parametry techniczne w niewielkiej cenie. Ma na to wpływ również fakt, iż iPad niektórym się najzwyczajniej w świecie przejadł, a Samsung Galaxy Tab jest po prostu zbyt drogi.

Archos 101, bo o nim mowa, pojawił się właśnie w sprzedaży. Można go nabyć między innymi na stronie internetowej producenta. Tablet jest dostępny w dwóch wersjach pojemnościowych:
8GB za 300 dolarów,
16GB za 350 dolarów.

Specyfikacja Archosa 101 zawiera procesor ARM Cortex A8 o częstotliwości taktowania 1GHz z akceleratorem graficznym 3D OpenGL ES 2.0, dotykowy wyświetlacz o przekątnej 10,1-cali i rozdzielczości 1024 x 600 pikseli. Całość pracuje pod kontrolą Androida 2.2 Froyo.

Urządzenie oferuje także 8GB lub 16GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć dzięki slotowi kart microSD (maks. 32GB), frontową kamerkę VGA, wyjście HDMI, WiFi, USB 2.0, Bluetooth oraz baterię mającą pozwalać na maksymalnie 10 godzin przeglądania stron internetowych lub do 36 godzin odtwarzania muzyki.

Niestety, tradycyjnie na polskim rynku cena Archosa 101 jest wyższa niż w Ameryce. W Ceneo można znaleźć wersję 8GB od 1209 złotych, natomiast z 16GB pamięci – 1411 złotych. Mimo tego prawdopodobnie wielu z Was się na niego skusi.

Jak Wam się podoba Archos 101?

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona