Lenovo i Disney zrobią razem miecz świetlny. To znaczy – kontroler do zestawu AR, ale zawsze coś

Fajnie jest dowiedzieć się o czymś takim w poniedziałek. Lenovo wypuściło krótką zajawkę nowych okularów rozszerzonej rzeczywistości. Dodatkowo na materiale filmowym widzimy kontroler, który ma za zadanie imitować miecz świetlny, zbudowany specjalnie na potrzeby serii gier Star Wars. How cool is that?

Nie wiadomo właściwie nic o nowym zestawie rozszerzonej rzeczywistości od Lenovo, oprócz tego, co można zobaczyć na powyższym klipie. Jasne jest jednak, że ma być kluczowym sprzętem w grze „Jedi Challenges”, w którym wcielimy się w rycerza Jedi.

Ze względu na to, że film nie prezentuje żadnych elementów rozgrywki, należy się tylko domyślać, czy będzie to „tylko” typowa gra VR (wirtualnej rzeczywistości), czy też AR (rozszerzonej rzeczywistości). Na to drugie wskazywałby opis na stronie projektu, który nawiązuje do technologii AR.

Na stronie Lenovo można zarejestrować się w oczekiwaniu na więcej informacji o współpracy Lenovo i Disneya, do którego należy teraz cała marka Star Wars. O urządzeniu napisano tam, że pojawi się na BestBuy, więc na pewno będzie to coś, co można kupić.

Podejrzewam, że jeszcze nieraz zobaczymy sprzęt Lenovo w akcji, razem z kontrolerem imitującym miecz świetlny. Producent będzie na pewno chciał „wyrobić się” na hype przed premierą Star Wars: Last Jedi – a ta już w grudniu. Zerknijcie na poniższy klip. Nie jest to kolejny trailer filmu, a materiał dający wgląd w to, czego możemy się spodziewać po kolejnej części gwiezdnej sagi.

I co? Jest Moc?

źródło: LenovoWareable