Apple zmienia sposób odblokowywania iPhone’a | Tabletowo.pl

Apple zmienia sposób odblokowywania iPhone’a

Dołącz do dyskusji 0

Można powiedzieć, że to koniec pewnej epoki. Najprawdopodobniej firma zrezygnuje zupełnie ze słynnego „Slide to Unlock”, a co więcej – w ogóle nie będzie można odblokować ekranu iPhone’a za pomocą gestu palcem.

Po polsku nie brzmi to tak dobrze, jak po angielsku. „Odblokuj” nie niesie takiej samej informacji, co „Slide to Unlock” – frazy, która stała się swojego czasu znakiem rozpoznawczym iPhone’a. Przez lata taki sposób odblokowywania smartfonu wydawał się naturalnym, może nawet najlepszym sposobem. Aż tu Apple postanowił wywrócić wszystko do góry nogami.

W związku z wprowadzeniem nowych funkcji do ekranu blokady iPhone’a, Apple zmienił zupełnie sposób odblokowywania urządzenia w iOS 10. Dotychczasowy gest przesunięcia palcem z lewej ku prawej stronie nie będzie już skutkował odblokowaniem ekranu. Teraz uzyskamy dzięki niemu dostęp do powiadomień.

Jak zatem będziemy odblokowywać urządzenie? Za pomocą dwukrotnego tapnięcia palcem w przycisk Home. Pierwsze stuknięcie palcem spowoduje pokazanie ekranu blokady z nowymi powiadomieniami i dodatkowymi informacjami. Dopiero drugie stuknięcie spowoduje przejście do głównego ekranu iPhone’a.

ios10-unlock

Trochę to skomplikowane, ale może to tylko wina pierwszej bety iOS 10, jaka trafiła do deweloperów. Do czasu finalnego wydania iOS 10, które będzie miało miejsce po wakacjach, jeszcze kilka rzeczy może ulec zmianie. Przypuszczam jednak, że dawnego przesunięcia palcem w celu odblokowania ekranu nie uświadczymy już w telefonach z aktualizacją iOS 10.

Źródło: BGR

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona