Apple zaprasza na prezentację nowych iPadów | Tabletowo.pl

Apple zaprasza na prezentację nowych iPadów

Dołącz do dyskusji 0

Panie i panowie, stało się! 22 października światło dzienne ujrzą tablety Apple iPad 5, iPad mini 2, nowe generacje komputerów i laptopów oraz, jeśli wierzyć coraz częściej pojawiającym się plotkom, wielofunkcyjny zegarek będący uzupełnieniem dla pozostałych urządzeń.

Ponieważ nas najbardziej interesują tablety, na nich się skupimy. O piątej generacji 9,7-calowego iPada mówi się nie od dziś. Pierwsze doniesienia o nim pojawiły się kilka miesięcy temu i od tego czasu zdołaliśmy zgromadzić bogatą wiedzę na jego temat. Apple iPad 5 będzie lżejszy, cieńszy i szybszy od poprzednika, a jego wzornictwo będzie nawiązywać do Apple iPada mini. Tablet będzie wizualnie mniejszy, a to za sprawą węższej ramki wokół ekranu i obudowy zaprojektowanej tak, by wydawała się bardziej kompaktowa. Następcy doczeka się także iPad mini, który został zaprezentowany dokładnie rok temu, 23 października 2012 roku. Jego wygląd najprawdopodobniej nie uleganie zmianie, lecz tablet zostanie wyposażony w nowe podzespoły, większą baterię i ekran o wyższej rozdzielczości.

Oba urządzenia będą mogły pochwalić się 64-bitowym procesorem Apple A7X, 1GB RAM DDR3, systemem operacyjnym iOS 7 oraz czytnikiem linii papilarnych umieszczonym w pojedynczym przycisku pod ekranem. Ponadto, tablety będą dostępne w co najmniej trzech wersjach kolorystycznych: szaro-czarnej, białej oraz złotej.

Konferencja prasowa Apple rozpocznie się 22.10.2013 o 19:00 czasu polskiego. Jak sądzicie, czy Apple nas czymś zaskoczy?

via Engadget

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona