Apple zaprasza do programowania dla iOS | Tabletowo.pl

Apple zaprasza do programowania dla iOS

Dołącz do dyskusji 0

Mając na uwadze, że lada moment jabłkowy koncern będzie świętował 25-miliardowe pobranie aplikacji z App Store’a, nie przeszkadza mu to w promowaniu programowania dla swojego mobilnego systemu. Kilka dni temu Apple udostępnił kilkunastostronicowy dokument, mający na celu wyjaśnić podstawy programowania dla iOS.

Dokument zatytułowany Start Developing iOS Apps Today zawiera 13 stron. Można znaleźć w nim wiele ciekawych artykułów i pomocniczych grafik lub – dla bardziej dociekliwych użytkowników – odniesień do innych kwestii, o których nie napisano w przygotowanym dokumencie.

Tworzenie aplikacji dla iOS-a jest fajne i korzystne. Jeżeli jesteś raczkującym deweloperem, pewnie się zastanawiasz jak zacząć. Ten poradnik jest świetnym startem w programowaniu na iOS. Na swoim komputerze Mac możesz tworzyć aplikacje, które później będzie można uruchomić na iPadzie, iPhonie czy iPodzie touch. Przyjrzyj się naszemu poradnikowi, aby się dowiedzieć skąd pobrać niezbędne narzędzia, zrozumieć najważniejsze koncepcje, czy znaleźć więcej informacji na wybrane tematy.

Po rozpoczęciu przygody z poradnikiem poznasz wykorzystanie Xcode i SDK iOS-a, czyli narzędzia Apple’a służące programowaniu. Nauczysz się podstaw programowania w Objectve-C – języka, który jest podstawą wszystkich aplikacji i frameworków iOS – i odkryjesz frameworki Cocoa Touch. Stworzysz też prostą aplikację iOS i dowiesz się jak przetestować ją na wybranym urządzeniu. Na końcu posiądziesz wiedzę na temat umieszczania aplikacji w App Store.

Poradnik dostępny jest dla każdego pod wskazanym adresem. Przy okazji warto dodać, że przyjemność programowania dla iOS-a kosztuje 99 dolarów rocznie – tyle bowiem kosztuje konto deweloperskie Apple.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona