Apple zabrało głos w sprawie wyginania się iPhone 6 Plus, ale inni producenci również

Ostatnie dni zdecydowanie nie należą do najlepszych dla Apple. Użytkownicy mogli zaktualizować swoje urządzenia do nowej wersji, przez którą niektórzy nie mogli dzwonić ze swoich iPhonów. Trafiły też do sieci informacje o tym, że iPhone 6 Plus nie jest taki wytrzymały i może się wygiąć, nawet noszony w kieszeni spodni. Szybko powstały inne filmy o tym produkcie, które sprawdzały jego wytrzymałość. Teraz jednak Apple zdecydowało się oficjalnie odpowiedzieć na te zarzuty. 

Reklama

Apple poinformowało, że sytuacje, w których doszło do wygięcia na skutek normalnego użytkowania, są ekstremalnie rzadkie. Dokładnie spłynęło 9 takich zgłoszeń. Według firmy z Cupertino, ich nowe smartfony były tworzone również z myślą o takich sytuacjach i nie powinni się one zdarzyć. Każdy użytkownik, któremu iPhone 6 Plus nie wytrzymał w spodniach, może dostać nowe urządzenie, jeśli przejdzie ono specjalny test, który wykaże czy nie było to celowe działanie.

Wygląda na to, że Apple wymieni wszystkie urządzenia, a wygięte phablety to tylko nieliczne przypadki. Nawet jeśli niedługo o tym zapomnimy, to inni producenci skorzystali z okazji na wiele sposobów.

Reklama

Co ciekawe nie tylko firmy technologiczne zdecydowały się skorzystać z tej sytuacji.

Zobaczcie też na końcu, jak odporne są inne telefony na wygięcia i czy iPhone 6 Plus wygra z blenderem.

  1. Wpadka z aktualizacjami jest stosunkowo poważna, jednak szum wokół odkształcających się telefonów nosi znamiona typowego w dobie internetu robieniu burzy w szklance wody. Czy naprawdę na telefonie trzeba siadać, siłą go wyginać itp? Z jednej strony chcemy sienkich urządzeń, z drugiej dziwimy się, że istnieją prawa fizyki.

    1. Jakoś inni producenci sobie z tym poradzili. A wbrew pozorom takim siłą poddawany jest telefon często, sam często czułem jak mój się wygina w kieszeni – tyle że mój to jakiś tani LG i wrócił do właściwego kształtu.

    2. Kto chce cienkich urządzeń? Ja tam wolę poświęcić te kilka mm w zamian za lepszą odporność i większą baterię. A co z tego, że Apple zrobiło taki cienki telefon jak zaraz 90% z nich trafi do etui, które go pogrubią 2x? A tak poza tym, to prawa fizyki swoją drogą, ale mogli chociaż zrobić szkielet w środku ze stopu magnezu jak w innych smartfonach i na pewno by pomogło.

  2. telefon za 4 tys powinien prać prasować i wytrzymywać przejazd czołgiem.. a tak serio.. wszyscy mają sraczkę na punkcie Srajfonów że takie genialne i wspaniałe wykonanie.. właśnie zdechł ostatni argument sranfonboyów

    1. A wszyscy się śmieją z Samsunga, że robi plastikowe telefony. Ale ich plastikowy Solid B2710 przetrwa wszystko, łącznie z zamrożeniem, przejazdem samochodem czy rzuceniem o posadzkę z 3 piętra :P

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama