Apple WWDC 2017

WWDC 2017 startuje 5 czerwca. Wtedy poznamy m.in. iOS 11 i watchOS 4.0

Apple ogłosiło, że tegoroczna edycja WWDC (Worldwide Developers Conference) potrwa od 5 do 9 czerwca włącznie. Na pierwszy dzień zaplanowany jest również keynote, podczas którego poznamy m.in. iOS 11 oraz watchOS 4.0.

Od wielu lat WWDC odbywało się w Moscone Center w San Francisco. W tym roku impreza wróci jednak do San Jose, które jest nie tylko w sercu Doliny Krzemowej, ale również było miejscem, w którym po raz pierwszy, 28 lat temu, zorganizowano tę konferencję. Faktem tym szczególnie podekscytowany jest burmistrz miasta, choć jednocześnie stanowi to dla niego nie lada wyzwanie.

Na WWDC 2017 zjadą bowiem deweloperzy i entuzjaści z całego świata, aby przez tych kilka dni móc zapoznać się z ofertą Apple, porozmawiać z pracownikami koncernu oraz wziąć udział w szkoleniach i warsztatach. Co więcej, firma spodziewa się, że w San Jose może pojawić się nawet 5000 deweloperów oraz 1000 inżynierów. Będzie więc na pewno tłoczno.

Trzeba jednak wiedzieć, że WWDC 2017 jest imprezą biletowaną. Sprzedaż wejściówek rozpocznie się 27 marca o 10:00 PDT (czyli o 19:00 czasu polskiego, jeśli dobrze liczę). Koszt udziału w konferencji wynosi 1599 dolarów (~6500 złotych). Bezwzględnym warunkiem jest także bycie czynnym członkiem Apple Developer Program lub Apple Developer Enterprise Program najpóźniej od 16 lutego.

Źródło: Apple przez BGR