Czwarta generacja Apple Watcha może dostać tryb Always On Display i wykorzystać sposób na wypalanie się OLED-ów | Tabletowo.pl

Czwarta generacja Apple Watcha może dostać tryb Always On Display i wykorzystać sposób na wypalanie się OLED-ów

Dołącz do dyskusji 0

17 procent światowego rynku urządzeń noszonych na nadgarstku należy do Apple. To dzięki sprzedaniu 4,7 miliona smartwatchy w drugim kwartale tego roku. Xiaomi stara się dogonić amerykańskiego giganta i wydaje się, że jeśli ktokolwiek miałby zagrozić pozycji Apple, to właśnie Chińczycy. W międzyczasie Cupertino patentuje coś, co może być bardzo przydatne w kolejnej generacji Apple Watchy. 

Według raportu opublikowanego dzisiaj przez firmę badawczą IDC, Apple wyprzedza Xiaomi o dwa punkty procentowe i 500000 sztuk sprzedanych smartwatchy. Fitbit i Garmin pozostają w tyle.

Jak komentują wyniki analitycy, wydaje się, jakoby klienci coraz częściej poszukiwali w pełni funkcjonalnych inteligentnych zegarków, przerzucając się z opasek śledzących aktywność fizyczną. Co prawda na rynku wciąż będzie miejsce dla prostszych i tańszych konstrukcji, ale różnice między złożonymi smartwatchami a prostymi smartbandami mają być coraz większe.

Choć to właśnie smartopaski Fitbita, Jawbone i innych przyzwyczaiły ludzi do noszenia czegoś sparowanego ze smartfonem na nadgarstku, to od kilku kwartałów obserwuje się pogłębiającą tendencję, polegającą na zwiększaniu się liczby użytkowników smartwatchy kosztem popularności smartbandów.

Apple, widząc ten trend, wyraźnie przykłada się do opracowywania kolejnych edycji Apple Watchy. Ich czwarta generacja może dostać niespotykane dotąd w zegarkach od Apple funkcje. Mówi się na przykład, że trafi na nie w końcu Always On Display, ze specjalnym trybem zapobiegającym wypaleniu paneli OLED. Albo raczej – maskowania wypalenia, bo zakłada takie dostosowanie jasności i kolorów w wypalonych obszarach ekranu, by przywrócić w nim oryginalny odbiór barw.

Tego samego typu rozwiązanie może trafić do nowych iPhone’ów, z których dwa będą wyposażone w ekrany OLED. Trudno byłoby nawet wyobrazić sobie, jakie afery z wypalonymi ekranami OLED mogłyby mieć miejsce, gdyby Apple nie pomyślało zawczasu o potencjalnych problemach wynikających z długotrwałego używania takich paneli.

Powyższe rozwiązanie dopiero co zostało opatentowane, więc możemy się go jeszcze nie doczekać w najnowszej generacji Apple Watcha czy iPhone’ów. Z drugiej strony – nigdy nie wiadomo. Więcej informacji na pewno zgromadzimy już za tydzień, 12 września, gdy Apple na swojej konferencji zaprezentuje swoje urządzenia.

Apple Watch series 3 wcale nie jest liderem sprzedaży smartwatchy. Firma zarabia głównie na zegarkach pierwszej generacji

źródło: IDC przez The Verge, Patently Apple przez GSMarena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona