Apple Watch 4 będzie miał większy ekran, większą baterię i więcej czujników. Bo duże może więcej? | Tabletowo.pl

Apple Watch 4 będzie miał większy ekran, większą baterię i więcej czujników. Bo duże może więcej?

Dołącz do dyskusji 0

Zarówno tablety, jak i smartwatche nie osiągają w ostatnich latach jakichś oszałamiających sukcesów sprzedażowych, ale trzeba przyznać, że w obu dziedzinach Apple gra pierwsze skrzypce. Najnowszy iPad może jeszcze bardziej umocnić pozycję giganta z Cupertino, i tego samego spodziewamy się po nowym Apple Watchu.

Ming-chi Kuo z KGI Securities przewiduje, że ekrany w Apple Watchu 4. generacji ulegną powiększeniu. Do tej pory smartwatche Apple dysponowały ekranami o przekątnych 38 mm i 42 mm, ale zdaniem poważanego analityka, wymiary te zwiększą się nawet o 15%. Oznaczałoby to, że nowe koperty mierzyłyby 44 mm i 48 mm. Teoretycznie, żeby osiągnąć taki efekt, wystarczyłoby zmniejszyć ramki wokół wyświetlaczy, ale w tak małej konstrukcji jak zegarki, może to być arcytrudne.

Zresztą, zgodnie z oczekiwaniami KGI, urośnie nie tylko ekran, ale też i bateria. A większe ogniwo trzeba będzie gdzieś pomieścić. Wychodzi więc na to, że Apple Watch 4 będzie nieuchronnie większy od swojego poprzednika.

Kuo spodziewa się też, że Apple wciśnie w obudowę zegarka jeszcze więcej czujników. Żeby miały one jakiś sens, musiałyby mieć coś wspólnego z funkcjami zdrowotnymi, choć odnoszę wrażenie, że pod tym względem wyobraźnia nieco poniosła analityka z KGI Securities.

Zakładając, że Apple Watch 4 gen. będzie większy i wyposażony w dodatkowe czujniki, to poskutkuje to jeszcze wyższą ceną. Starsze modele mają jednak pozostać w sklepach, by Apple mogło utrzymać pozycję lidera segmentu. Jak będzie – to się jeszcze okaże.

Snowy- aplikacja niezależnego dewelopera do obsługi Spotify na Apple Watche. Nigdy nie trafiła do App Store.

Wszyscy spodziewają się premiery nowego smartwatcha Apple na konferencji WWDC, która planowana jest na początek czerwca. Jeśli nie zobaczymy wtedy nowego zegarka, to na pewno zaprezentowane zostanie nowe oprogramowanie watchOS 5, być może razem ze specjalnie zaprojektowaną dla tego systemu aplikacją Spotify.

źródło: 9to5mac, macrumors, Slashgear
na grafice głównej: spokojnie, to tylko koncept artystyczny okrągłego Apple Watcha;)

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona