Apple udostępniło iOS 8.0.1 (aktualizacja 2)

Dziś rano pisałem o poprawkach błędów, które mają nadejść wraz z iOS 8.0.1, mając nadzieję, że stanie się to jak najszybciej. Nie musiałem długo czekać…

Reklama

W okolicach godziny 17:00 została wypuszczona aktualizacja do iOS 8.0.1. Nowy patch, oprócz usprawnień opisanych w poprzednim wpisie, zawiera sporo nowych. Oto lista, jaką podało Apple:

  1. Zostały wprowadzone poprawki dotyczące HealthKit, dzięki którym aplikacje wspierające go pojawią się w końcu w App Store.
  2. Problem z klawiaturami firm trzecich, które mogły się wyłączać przy próbie wpisania kodu dostępu.
  3. Naprawiono błąd, który blokował dostęp niektórym aplikacjom do zdjęć.
  4. Usprawniono Reachability na iPhone’ach 6 i 6 Plus.
  5. Usunięto błąd, który mógł powodować niespodziewane wykorzystywanie danych komórkowych do odbioru SMS/MMS.
  6. Poprawiono Ask To Buy.
  7. Rozwiązano problem, gdzie niektóre dzwonki nie zostawały przywracane z iCloud po odtworzeniu urządzenia.
  8. Naprawiono błąd, który nie pozwalał udostępniać zdjęć i wideo przez Safari.

W nadchodzących tygodniach Apple zaprezentuje kolejną nakładkę, aby aktywować Apple Pay. Niestety nam to się na razie nie przyda…

UWAGA!!

[hr style=”dotted”]

Wygląda na to, że po aktualizacji niektóre urządzenia mogą mieć problem z siecią. Na wielu urządzeniach pojawia się napis „Brak sieci” oraz rzekome problemy z Touch ID. W związku z tym radzimy wstrzymać się z instalowaniem iOS 8.0.1 do czasu wyjaśnienia sprawy.

[hr style=”dotted”]

Choć ja zainstalowałem i żadnych problemów na razie nie doświadczam. Mimo wszystko ostrzegam o możliwych problemach.

Aktualizacja

Ledwo poinformowaliśmy o wydaniu poprawkowym, a po wspomnianych wyżej problemach, Apple zdecydowało się wycofać aktualizację i w tej chwili nie jest już dostępna. Zapewne na dniach problemy zostaną rozwiązane, ale w takim razie dziwi pośpiech i niedopracowanie.

Aktualizacja 2

Po problemach z aktualizacją do iOS 8.0.1, Apple zdjęło łatkę i obiecało poprawić problem w ciągu kilku dni, wypuszczając kolejną aktualizację, tym razem oznaczoną numerem 8.0.2. Dla osób, które mają problemy z uaktualnieniem przygotowaliśmy poradnik o tym, jak przywrócić poprzednią wersję systemu.