Apple usuwa grupowy FaceTime z wersji testowych iOS 12. Nie wiadomo dlaczego - Tabletowo.pl

Apple usuwa grupowy FaceTime z wersji testowych iOS 12. Nie wiadomo dlaczego

Apple usunęło grupowy FaceTime z najnowszej bety iOS 12 i macOS Mojave. To jedna z kluczowych funkcji nowego systemu tej firmy, obecna od samego początku jego testów. Wczoraj niespodziewanie znikła, wywołując zdziwienie osób, które korzystały z czatu.

Grupowy FaceTime był przedstawiany jako nowość podczas prezentacji możliwości nowego iOS 12. Opcja jednoczesnego czatowania z 32 osobami w formie konferencji audio lub wideo, i to bez dodatkowych opłat, rzeczywiście mogło być ważną częścią składową tegorocznych edycji systemów Apple. Na razie jednak ją wycofano.

Funkcja ta była dostępna w iOS 12 i masOS Mojave od czerwca, gdyż wtedy udostępniono pierwsze wersje beta tych systemów. Przez cały czas aż dotąd, Apple nie ingerowało w jej obecność. Firma najwyraźniej przywróci grupowy FaceTime w późniejszych testowych edycjach oprogramowania. Zresztą, właśnie tak komentuje zmiany samo Apple, twierdząc, że funkcjonalność powróci w jednym z oficjalnych wydań systemu tej jesieni.

Tabletowo.pl Apple usuwa grupowy FaceTime z wersji testowych iOS 12. Nie wiadomo dlaczego Apple iOS Plotki / Przecieki

FaceTime w edycji na iPhone’a 4 i iPada

Takie wycofywanie i ponowne wdrażanie różnych funkcji systemu to dla Apple nie nowość. Wraz z wydaniem pierwszych wersji testowych iOS 11, firma opóźniła premierę różnych elementów oprogramowania, czekając nimi nawet do całych miesięcy po ukazaniu się finalnej wersji systemu. Tak było na przykład z Apple Pay Cash, AirPlay 2 czy Messages w iCloud.

Apple Pay Cash uruchomiono w ramach aktualizacji do iOS 11.2, zaś na Messages w iCloud oraz AirPlay 2 trzeba było czekać aż do premiery iOS 11.4 w maju tego roku.

Grupowy FaceTime będzie więc używalny dopiero gdzieś w zimie – po pierwszej lub drugiej aktualizacji oficjalnej, powszechnej edycji systemu Apple. Widocznie firma nie chce, żeby jakiś jego element miał posypać się na samym początku tylko z powodu przedwczesnego uwolnienia funkcji. Z jednej strony mądrze, z drugiej – znów trzeba czekać.

Trzecia publiczna beta iOS 12 likwiduje jedne problemy i stwarza inne – jak to wersja testowa

źródło: MacRumors

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona