Apple: jak smartfon, to tylko iPhone | Tabletowo.pl

Apple: jak smartfon, to tylko iPhone

Dołącz do dyskusji 0

Każdy producent jest przekonany o tym, że to właśnie jego sprzęt jest najlepszą propozycją dla klienta. Apple nie jest wyjątkiem i przekonuje, że jeśli smartfon, to tylko iPhone.

Apple wybrało ciekawy sposób, aby uzasadnić postawioną przez siebie tezę. Na swojej stronie stworzyło specjalną podstronę, w której wymienia największe zalety iPhone’a. Jeśli jesteście zaznajomieni z polityką tej marki, to większość argumentów z pewnością Was nie zdziwi. Mimo wszystko jest to pierwszy przypadek, kiedy jakiś producent zdecydował się na taki krok.

Już na początku trzeba jednak zauważyć, że wspomniana podstrona pojawiła się wyłącznie w zakładkach, poświęconych tegorocznym iPhone’om, aczkolwiek spora część argumentów spokojnie pasuje także do starszych modeli z oferty.

Co więc przemawia za iPhonem? Już od samego początku marka idzie na całość pisząc, że Projektanci Apple tworzą najlepsze produkty na świecie, bo wyposażają je w najbardziej innowacyjne wyświetlacze, czipy, aparaty, systemy operacyjne i usługi. Od razu odnotowuje też fakt, iż wszyscy twórcy działają wspólnie, dzięki czemu komponenty programowe i sprzętowe składają się na w pełni zintegrowaną, piękną i wydajną całość. Nie sposób nie przyznać również racji Apple, że iPhone’y to rzeczywiście jedyne smartfony na rynku, które powstają w ten sposób.

Producent zachwala też baterię, która wystarcza na cały dzień pracy, prostotę korzystania z Apple Pay oraz najlepszą platformę AR na świecie. Oczywiście nie obyło się także bez wzmianki o niezwykle zaawansowanym systemie Face ID, w przypadku którego dane, niezbędne do autoryzacji, przechowywane są na specjalnie wydzielonej części chipu i ani aplikacje, ani iOS nie mają do nich dostępu. Dzięki temu rozwiązanie to jest bardzo bezpieczne, ponieważ nie wysyła ono nic na serwery Apple, czy do chmury iCloud.

Apple akcentuje również fakt, iż każdy iPhone wykonany jest z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu jest trwalszy i z upływem czasu zachowuje swoją wartość lepiej niż inne smartfony. W ostatnim przypadku producentowi chodzi jednak nie o wartość materialną, a użytkową, ponieważ wielu użytkowników oddaje swoje urządzenia członkom rodziny lub znajomym. Marka przypomina też, że zwrócone do sklepów sprzęty poddaje recyklingowi i odzyskuje z nich większość surowców, które następnie wykorzystuje w nowych produktach lub wprowadza ponownie na rynek.

Apple chwali się również, że najlepsze aplikacje na świecie zawsze w pierwszej kolejności trafiają do App Store’a, a wszystkie dostępne w sklepie programy są bezpieczne, ponieważ wcześniej każdy sprawdzany jest przez odpowiedzialny za to zespół. Dzięki temu użytkownik ma pewność, że jakaś aplikacja nie będzie złośliwa i nie naruszy prywatności użytkownika.

Producent nie omieszkał również przypomnieć, że wszystkie jego urządzenia tworzą spójny ekosystem i świetnie ze sobą współpracują. Pada też argument, że Nikt nie daje takiego wsparcia jak Apple, aczkolwiek w tym konkretnym przypadku Apple nie chodzi o aktualizacje systemu, a o pomoc techniczną.

Zgadzacie się z argumentami, przytoczonymi przez Apple? Ja osobiście uważam, że część jest jak najbardziej trafiona, jednak z częścią dość trudno się zgodzić, ponieważ konkurencja wcale nie jest taka zła, jak przedstawia ją koncern z Cupertino.

Źródło: Apple

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona