Apple tworzy iMessage na Androida | Tabletowo.pl

Apple tworzy iMessage na Androida

Dołącz do dyskusji 0

Wiadomości i funkcja iMessage – to jedno z ciekawszych rozwiązań w systemie iOS. Apple sprytnie połączył komunikator internetowy z aplikacją do obsługi SMS-ów. Zdaniem niektórych firma może pracować nad wersją swojej aplikacji przeznaczoną na Androida.

Rzecz jasna dla Androidowców to nihil novi – podobne rozwiązania oferuje sporo innych aplikacji, w tym np. Facebook Messenger. Ale możliwość wysyłania wiadomości iMessage do posiadaczy iPhone’ów czy iPadów z poziomu Androida byłaby ciekawym udogodnieniem. Wiele osób czeka na taką informację – niestety, na razie mamy tylko nieoficjalne przecieki.

Zdaniem popularnego blogera, Johna Grubera, wśród pracowników z Cupertino krążą mockupy przedstawiające iMessage w wersji Material Design. Czyli przeznaczonej na platformę Android. To wprawdzie nie sama aplikacja, ale jeżeli w Apple myślą o przeniesieniu iMessage na Androida – zaczyna robić się ciekawie.

Niestety, więcej szczegółów nie znamy. Nie wiadomo kiedy, ani – prawdę mówiąc – czy w ogóle, Apple zdecyduje się na wprowadzenie iMessage na Androida. Nie jest to wszakże nieprawdopodobne – przykładem chociażby Apple Music, które oprócz iOS znajdziemy również na platformie firmy Google. Będziemy na bieżąco śledzić rozwój sytuacji.

Źródło: Daring Fireball

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona