Apple testuje układy A6X (28 nm) od TSMC - Tabletowo.pl
Ważne

Apple testuje układy A6X (28 nm) od TSMC

Tabletowo.pl Apple testuje układy A6X (28 nm) od TSMC Apple Nowości Plotki / Przecieki

Od dawien dawna dostawcą jednostek centralnych do mobilnych urządzeń z nadgryzionym jabłkiem na obudowie jest Samsung. Wszyscy jednak doskonale zdają sobie sprawę z tego, że sytuacja między Apple a Samsungiem jest stale napięta, przez co ich współpraca może odbiegać od ideału. Z najnowszych spekulacji wynika, że koncern z Cupertino najprawdopodobniej będzie dążyć do uniezależnienia się od swojego patentowego rywala, Samsunga, bowiem – jak donosi China Times – w pierwszym kwartale 2013 roku ma testować układy A6X pochodzące od TSMC. Jeśli się sprawdzą, być może zastąpią samsungowe chipy w nadchodzącym sprzęcie Apple.

A6X jest dwurdzeniową jednostką (32 nm), która światło dzienne ujrzała wraz z premierą iPada czwartej generacji w październiku ubiegłego roku. Dotychczas zamówienia na jej produkcję otrzymywał Samsung, jednak niebawem może się to zmienić. Jak już wspomniałam, jego miejsce może zająć Taiwan Semiconductor Manufacturing Co, od którego Apple ma testować nowe układy A6X – 28 nm, bardziej wydajne, ale i energooszczędne. Te z kolei mogą się znaleźć w przyszłych modelach iPadów: piątej generacji 9,7″ i drugiej 7,9″. Oczywiście informacji tych nie potwierdził żaden z koncernów: ani Apple, ani TSMC.

Żeby było jeszcze bardziej interesująco, firma Apple zaczęła już myśleć nad kolejnym chipem do nadchodzących urządzeń. Ma nim być układ Apple A7 20 nm, którego produkcja ma ruszyć rzekomo w połowie 2013 roku. Głównymi kandydatami do jego dostarczania są oczywiście Samsung i TSMC.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona