Apple testuje konkurencję dla Amazon Echo? | Tabletowo.pl

Apple testuje konkurencję dla Amazon Echo?

Dołącz do dyskusji 0

Ale wciąż bez języka polskiego ;). Zdaniem serwisu Bloomberg, Apple ciężko pracuje nad rozbudową swojego asystenta głosowego Siri. Celem jest prześcignięcie konkurencji, a konkretnie – Amazon Echo.

Jakiś czas temu na temat Amazon Echo było całkiem głośno. Jednym szybkim posunięciem firma Amazon wysforowała się na czoło peletonu w konkurencji asystentów głosowych. Jeżeli nie bardzo wiecie, jak działa Amazon Echo, warto poczytać na temat tego asystenta w internecie. Krótko – oferuje on znacznie więcej rozwiązań i jest bardziej elastyczny niż konkurencyjne rozwiązania, w tym Siri czy Google Now.

Zdaniem Bloomberga, Apple pracuje nad rozbudową Siri, aby ten asystent głosowy również zwracał więcej uwagi na kontekst wypowiedzi użytkownika i uczył się jego nawyków. W tym celu Siri ma korzystać z funkcji rozpoznawania twarzy, czyli wbudowanej kamery w urządzeniach takich jak iPhone, iPad czy Mac (z macOS Sierra). W ten sposób Siri będzie mogła odróżniać od siebie członków rodziny i dostosowywać swoje odpowiedzi do poszczególnych osób.

O rozbudowie Siri mają świadczyć niedawne zakupy firmy Apple – startupy, takie jak Faceshift czy Emotient. Chociaż prace nad nową wersją asystenta głosowego są już na poziomie testów, to jednak na razie nie zdecydowano jeszcze o wdrożeniu rozwiązania na skalę masową. Najprawdopodobniej nie pojawi się ono na początku jeszcze w AppleTV, wbrew wcześniejszym założeniom. Premiera odświeżonej Siri na razie więc pozostaje tajemnicą.

Źródło: Bloomberg

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona