Apple: szkolnictwo czas zmienić - Tabletowo.pl
Ważne

Apple: szkolnictwo czas zmienić

Tabletowo.pl Apple: szkolnictwo czas zmienić Aplikacje Apple Nowości

Podczas wczorajszej konferencji w muzeum Guggenheim w Nowym Jorku Apple zaprezentowało swoje plany i rozwiązania dotyczące amerykańskiego szkolnictwa z wykorzystaniem iPada. Głównym punktem programu były cyfrowe podręczniki, w związku z czym światło dzienne ujrzała nowa wersja aplikacji iBooks dla użytkowników iOS oraz iBooks Author – narzędzie, dzięki któremu możliwe jest tworzenie nowych treści.

iBooks textbooks to nowe, cyfrowe podręczniki bogate w treści multimedialne, zarówno zdjęcia, jak i filmy, w pełni obsługujące technologię multi-touch, które oprócz tego, iż bardzo przyciągają wzrok, zachęcają do nauki. Prawdziwą rewolucją są jednak funkcje interaktywne, jak animacje modeli 3D, umożliwiające jeszcze lepsze zapoznanie się z materiałem. Przydatną funkcją jest też możliwość zaznaczenie tekstu czy dodawanie własnych notatek. Obsługa „podręczników jutra” jest możliwa dzięki aplikacji iBooks 2, którą można bezpłatnie pobrać z iTunes. Książki będą natomiast pochodzić od największych wydawnictw edukacyjnych w Stanach Zjednoczonych – McGraw-Hill, Pearson oraz Houghton Mifflin Harcourt, które obecnie pokrywają 90 procent zapotrzebowania na szkolne podręczniki.

Na początek Apple chce uatrakcyjnić naukę licealistom, wprowadzając do iBooks Store alternatywę dla tradycyjnych pozycji za kwotę nieprzekraczającą 14,99 dolara czy znacznie niższą. Dodatkową zaletą jest fakt stałej, darmowej aktualizacji cyfrowych pozycji, których waga ma oscylować w granicach 1,5 GB, choć są już takie, które potrzebują więcej miejsca, nawet 2,77 GB.

To jeszcze nie koniec nowości, często bowiem nauczyciele tworzą dla swoich podopiecznym autorskie materiały, pomagające w nauce. Teraz dzięki iBooks Author, będą bez problemu mogli je udostępnić. Jednak aplikację można wykorzystać również do tworzenia własnych książek naszpikowanych multimediami, o szerokiej tematyce, a następnie opublikować za darmo, bądź w kwocie nieprzekraczającej 14,99 dolara. Po pomyślnym przejściu weryfikacji, autor będzie otrzymywał zyski ze sprzedaży w wysokości 70 procent ceny publikacji, reszta trafi do kieszeni Apple. Narzędzie jest dostępne za darmo, niestety działa jedynie na komputerach Mac.

iBooks w AppStore, iBooks Author w Mac App Store

Zapraszam na krótką prezentację

Źródło: Engadget, MacRumors, The Verge

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona