Apple prezentuje iTunes Radio

Pierwsze plotki dotyczące oficjalnego radia internetowego firmy Apple pojawiły się w sieci około roku temu. Wtedy jeszcze wszyscy myśleli, że usługa ta przyjmie w ostateczności nazwę iRadio. Podczas wczorajszej konferencji WWDC firma Apple oficjalnie potwierdziła, iż w niedalekiej przyszłości wprowadzi usługę strumieniowej transmisji muzyki, pod nazwą iTunes Radio.

Usługa ta będzie przypominać serwisy takie jak Pandora czy Spotify. Oznacza to, że będziemy mogli w nim generować wirtualne „stacje radiowe” grające muzykę w oparciu o wybrany przez nas gatunek, artystę lub konkretny utwór. W trakcie odtwarzania będziemy mogli zaznaczyć, czy utwór wybrany przez radio przypadł nam do gustu, a nasze wybory będą miały wpływ na to, jakie kolejne utwory zaproponuje nam iTunes Radio. Oczywiście w dowolnym momencie będziemy mogli zakupić aktualnie odtwarzany utwór lub sprawdzić historię odtwarzania w celu zakupienia piosenek granych wcześniej. Miłym dodatkiem jest również współpraca usługi z wirtualną asystentką Siri.

Usługa iTunes Radio w wersji z reklamami będzie dostępna za darmo dla wszystkich użytkowników. Wersja pozbawiona reklam będzie dostępna jedynie dla osób korzystających z iTunes Match. Nie wiadomo jeszcze kiedy dokładnie będziemy mogli skorzystać z usługi iTunes Radio, ale wszystko wskazuje na to, że jej premiera zbiegnie się w czasie z premierą systemu iOS 7.

źródło