Apple pośredniczy w pomocy dla ofiar huraganu Harvey | Tabletowo.pl

Apple pośredniczy w pomocy dla ofiar huraganu Harvey

Dołącz do dyskusji 0

Huragan Harvey był jednym z najbardziej niszczycielskich, który przetoczył się przez Stany Zjednoczone. Pomoc dla dotkniętych kataklizmem osób płynie z wielu stron, a do akcji włącza się także gigant rynku mobilnego – Apple.

Potentat z Doliny Krzemowej umożliwił właśnie wpłacanie anonimowych datków na poczet ofiar huraganu, który kilka dni temu uderzył w Teksas. Do tej pory każda płatność, która wpływała na konto Czerwonego Krzyża musiała przechodzić przez strony organizacji, wraz z podawaniem sporej ilości prywatnych informacji przez wszystkich, którzy chcieliby pomóc, a konieczność dzielenia się swoimi danymi mogła ograniczyć zapędy wielu osób. Od teraz gigant z Cupertino może pośredniczyć w tej transakcji tak, aby każdy skory do pomocy obywatel miał możliwość anonimowego i łatwego dorzucenia się do zbiórki.

Jako że płatność realizowana jest za sprawą iTunes, można szybko zasilić konto organizacji wybraną kwotą mieszczącą się w progu 5 – 200 dolarów. Żadne dane osobowe ani wrażliwe dane prywatne nie zostaną przekazane Czerwonemu Krzyżowi, a cała płatność będzie widoczna w historii konta jako zwykły zakup, za który zresztą można otrzymać pokwitowanie. Zgodnie z tym, co możecie zobaczyć na poniższym zrzucie ekranu, całość wpłaconej kwoty zostanie przekazana do Amerykańskiego Czerwonego Krzyża – Apple nie zostawia nic dla siebie.

Warto również dopowiedzieć, że charakter całej akcji można uznać za „lokalny”, bowiem wszyscy, którzy chcą pomóc ofiarom żywiołu a znajdują się poza Stanami Zjednoczonymi, zostaną przekierowani do stron Czerwonego Krzyża.

Harvey to najpotężniejszy tego typu żywioł, który uderzył w Texas od 1961 roku. Jeszcze kilkadziesiąt godzin temu klasyfikowany był on jako huragan trzeciej kategorii, ale obecnie zmienił się w tropikalną burzę, efektem czego jego przemieszczanie się nad lądem zostało znacząco spowolnione. Niebezpieczeństwo niestety nie ustąpiło – Harvey nadal zagraża wielu osobom.

źródło: gsmarena, wikipedia

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona