Wiadomo już, kiedy Apple Pay oficjalnie wystartuje w Polsce. Właściciele iPhone’ów mogą zacząć odliczać dni | Tabletowo.pl

Wiadomo już, kiedy Apple Pay oficjalnie wystartuje w Polsce. Właściciele iPhone’ów mogą zacząć odliczać dni

Dołącz do dyskusji 0

CEO Apple, Tim Cook, na początku miesiąca oficjalnie potwierdził, że Apple Pay wkrótce zawita do Polski. Nie padł jednak żaden konkretny termin, lecz od dłuższego czasu szykowaliśmy się, że stanie się to w czerwcu. Teraz wiemy, od kiedy dokładniej właściciele iPhone’ów w końcu będą mogli płacić nimi w sklepach.

Jako posiadacz smartfona z Androidem i czynny użytkownik najpierw Android Pay, a od pewnego czasu Google Pay, szczerze współczułem właścicielom iPhone’ów, że nie mogą oni płacić swoimi urządzeniami w sklepach. Szczególnie, że w innych częściach świata Apple Pay dostępne jest od bardzo dawna. W końcu jednak i mieszkańcy Polski doczekają się wsparcia dla tej usługi.

Już miesiąc temu pojawiły się doniesienia, że Apple Pay zostanie udostępnione w Polsce w czerwcu. Miesiąc ten ma jednak aż 30 dni i dla osób, które czekają na dostęp do tej funkcji, to cała wieczność. Na szczęście dla nich, właśnie dowiadujemy się, kiedy dokładniej usługa wystartuje w naszym kraju. Jak dowiedział się serwis Cashless, ma się to stać w tygodniu, rozpoczynającym się 18 czerwca. Taką informację przekazało mu kilka źródeł, chociaż niektóre podają „datę oscylującą wokół 22 czerwca”.

Mimo wszystko wydaje się prawdopodobne, że to właśnie wtedy Apple Pay wystartuje oficjalnie w Polsce. Co więcej, według planów udostępnić ją ma kilka banków jednocześnie, aczkolwiek nie można wykluczyć, że nie wszyscy muszą się wyrobić z tym na czas. W grę wchodzą jednak nie kwestie techniczne, gdyż tutaj wszystko jest podobno gotowe, a formalne, chociaż nie są one związane z wysokością prowizji, wypłacanych przez banki dla Apple.

Przy okazji warto też wspomnieć, iż informatorzy serwisu źródłowego dodają, że udostępnienie usługi może się przesunąć, ale ich zdaniem jest to mało prawdopodobne – prawdopodobieństwo takiego scenariusza oceniane jest przez nich na zaledwie 5%.

Źródło: Cashless

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona