Już oficjalnie: Apple Pay dostępne w banku PKO BP

Trochę to trwało, dłużej niż zapowiadano, ale nareszcie klienci PKO BP również mogą korzystać z płatności mobilnych Apple Pay. Tym samym bank dołączył do dziewięciu innych instytucji, które już wcześniej udostępniły tę funkcję swoim klientom.

Wsparcie dla Apple Pay miało pojawić się w PKO BP jeszcze w trzecim kwartale 2018 roku, tj. do końca września, ale przez nieoczekiwany zwrot akcji bank musiał wstrzymać się z jego udostępnieniem. Na szczęście tylko kilka dni, ponieważ od dzisiejszego poranka klienci tej instytucji mogą już dodawać swoje karty płatnicze do usługi. Potwierdza to zarówno serwis Cashless, jak i jego Czytelnicy.

Reklama
fot. Cashless

Od dzisiaj Apple Pay dostępne jest już w dziesięciu bankach: BGŻ BNP Paribas, Santander Bank Polska (do niedawna BZ WBK), Alior Banku, Raiffeisen Polbanku, Nest Banku, mBanku, Banku Pekao S.A., Getin Banku i T-Mobile Usługi Bankowe. W niedalekiej przyszłości do tego grona dołączy również ING Bank Śląski, który wczoraj potwierdził to oficjalnie za pośrednictwem swojego konta na Twitterze (aczkolwiek nie podał konkretnego terminu).

Co ciekawe, w momencie pisania tego artykułu PKO BP wciąż jeszcze nie poinformował oficjalnie o udostępnieniu Apple Pay, ale jest to już faktem, więc jeśli macie konto w tym banku i jesteście posiadaczami iPhone’a, to powinniście móc dodać swoją kartę do usługi i od dziś mieć możliwość płacenia smartfonem w sklepach. Warto też wiedzieć, że Apple Pay działa również na Apple Watchach.

Aktualizacja

Bank PKO BP oficjalnie potwierdził, że udostępnił dziś swoim klientom płatności Apple Pay:

Urządzenia, z którymi jest zgodna usługa Apple Pay

Źródło: Cashless