Apple patentuje rysik. Przyda się w iPadzie Pro? - Tabletowo.pl

Apple patentuje rysik. Przyda się w iPadzie Pro?

Dołącz do dyskusji 0

Tabletowo.pl Apple patentuje rysik. Przyda się w iPadzie Pro? Apple Ciekawostki Nowości

Domniemany tablet z ogromnym ekranem o przekątnej 12,9 cala, czyli iPad Pro, w ostatnich dniach jest tematem gorących dyskusji. Raz przewiduje się, że Apple zrezygnowało z pomysłu produkcji takiego tabletu, by kilka dni później światło dzienne ujrzały koncepcje designu iPada Pro, które tylko uruchamiają wyobraźnię i każą sądzić, że coś jednak jest na rzeczy. Kolejny powód do plotek dało samo Apple, patentując jakiś czas temu nowy rysik do ekranów dotykowych. Jego wygląd i funkcjonalność podsuwają nam myśl, że być może na jego podstawie zostanie stworzone akcesorium właśnie do dużego tabletu firmy z Cupertino.

Rysik Apple ma być dość zaawansowanym narzędziem, wyposażonym w wysuwane piórko obsługujące interakcję z multidotykiem oraz czujniki światła oraz ruchu. Przyrząd ma być o wiele bardziej zaawansowanym dodatkiem, aniżeli chociażby akcesoria, jakie znaleźć możemy w zestawach z Samsungiem Galaxy Note czy tabletami Lenovo.

Tabletowo.pl Apple patentuje rysik. Przyda się w iPadzie Pro? Apple Ciekawostki Nowości

Najważniejszym elementem stylusa ma być wysuwane piórko, sterowane za pomocą kciuka poprzez specjalną dźwigienkę. Zależnie od długości, na jaką końcówka ma wystawać poza obudowę, będzie można rysować grubsze lub cieńsze linie. Przykładowo krótkie wysunięcie pozwoli nam na narysowanie cienkiej linii, zaś dłuższe – grubej kreski, bądź kreski składającej się z wielu linii. Możliwości będą zapewne ograniczone jedynie oprogramowaniem, z którym stylus powinien dobrze się dogadywać. Apple zapewne o to się postara, jako że w wypadku premiery iPada Pro stylus może okazać się kluczową funkcjonalnością.

Tabletowo.pl Apple patentuje rysik. Przyda się w iPadzie Pro? Apple Ciekawostki Nowości

Rysik Apple ma mieć również wbudowany czujnik światła, który prawdopodobnie będzie służył jako „pipeta” znana z programów graficznych. Za jego pomocą będzie można pobrać kolor elementu z naszego otoczenia i błyskawicznie przenieść go do żądanego oprogramowania. Na pokładzie pojawi się tez czujnik ruchu, który zapewne pomoże w dokładniejszym pisaniu.

Nie wiemy czy patent zostanie zrealizowany, jednak możliwość premiery dużego urządzenia, jakim ma być iPad Pro z ekranem o przekątnej 12,9 cala, podpowiada nam, że jest to bardzo prawdopodobne. Jeśli Apple chce walczyć z Samsungiem, musi wytoczyć najcięższe działa. Pytanie, czy rysik tego typu jest właśnie takim?

[źródło]

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - extra rabaty!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona