Apple patentuje etui dla iPada i klawiaturę z gestami

apple-patent-ipad

Dziś pisałem o tym, że Microsoft opatentował wykonywanie gestów na klawiaturze. W komentarzach zauważono, że już klawiatura drugiej generacji tabletu Surface rozpoznawała ponad tysiąc stopni siły nacisku, co wskazuje na to, że producent przygotowywał się już wcześniej. Teraz z kolei dowiadujemy się, iż Apple otrzymało patent na etui, które w swojej konstrukcji jest raczej klasyczne – jest takich masa na rynku. Wyjątkowa w nim jest jednak klawiatura, na której możliwe będzie wykonywanie przeróżnych  gestów.

Trochę te patenty Microsoftu i Apple powielają się, a i ogłoszone zostały tego samego dnia. Tym razem mamy do czynienia z klawiaturą, która nie wygląda na integralną część samego etui. Po grafikach można wywnioskować, że jest to oddzielne akcesorium.

Cechą unikalną klawiatury są wspomniane gesty. W sumie chodzi o to samo, co w przypadku wspomnianego patentu Microsoftu. Pod klawiszami będą umieszczone odpowiednie sensory rejestrujące ruchy palca. Tradycyjny gładzik z czasem pójdzie więc w odstawkę, tablet wyposażony w taką klawiaturę jeszcze sprawniej będzie mógł zastąpić tradycyjnego laptopa. Przynajmniej w podróży, bo nie wyobrażam sobie, żeby korzystać z takiego rozwiązania jako z głównej klawiatury. Myszki też raczej nie porzucę. Przyzwyczajenia mimo wszystko ciężko jest zmienić.

ipad-keyboard

źrodło