(fot. Tabletowo.pl)

Apple Music Replay – listy utworów, których słuchasz najczęściej

Apple to taka firma, która często wpada na rozwiązania pozornie oczywiste, a jednak gdy je wdroży, to wiele osób nie może wyjść z zachwytu. Wydaje się, że taką innowacją będzie funkcja Apple Music Replay, która będzie tworzyć listy utworów, posiłkując się danymi o tym, których utworów słuchaliśmy najczęściej.

Rzeczona funkcja nie jest wielką innowacją, jednak nie będę zdziwiony, jeśli producent z logo nadgryzionego jabłka będzie budował wokół niej przekaz bazujący na legendarnym już Emejzingu. Narzędzie nie tylko pozwoli na tworzenie rzeczonych list, ale ta też możliwość prześledzenia historii piosenek, do których wracamy najczęściej. Każdy z nas ma takie utwory, więc jest to nowość, z której skorzystają niemal wszyscy użytkownicy usługi.

Jeśli zażyczycie sobie dostępu do tych danych, powinniście wiedzieć o tym, że dostaniecie nie tylko dane z tego roku, ale nawet i z poprzednich lat. Wszystko zależy od tego, kiedy po raz pierwszy aktywowaliście subskrypcję Apple Music. Tryb Replay potrafi też podpowiedzieć najlepszych wykonawców w oparciu o przeanalizowanie historii. Można też dowiedzieć się, ilu piosenkarzy i piosenkarek słuchaliście w ujęciu łącznym. Ostatnią z nowości jest funkcja prześledzenia playlist, do których się dopisaliśmy.

Jak pisałem wcześniej, dla mnie to jedna z tych pozornych nowości. Jasne, zawsze fajnie dowiedzieć się o swoich preferencjach muzycznych nieco więcej, jednak odnoszę nieodparte wrażenie, że należałoby traktować Apple Music Replay w kategoriach ciekawostki, bajeru. Nie ukrywam, że ciekawi mnie, czy konkurenci na czele z Google również zdecydują się na wdrożenie tego typu usługi. Idzie koniec roku, więc byłby to świetny sposób na jego domknięcie w – że tak powiem – ujęciu muzycznym. 

Jeśli interesuje Was ta usługa, możecie przejść do niej bezpośrednio, klikając w ten link. Swoją drogą, jakich utworów w 2019 roku słuchaliście najczęściej? ;) Ja mam kilku swoich faworytów, jednak najczęściej z głośników dało się usłyszeć chyba Alestorm, AC/DC, Kazika oraz Szwedów z Sabatona ;)

źródło: PocketNow