Apple Music – jednak taniej w Polsce?

Nowa muzyczna usługa firmy Apple to zjawisko magiczne: nikt z niej jeszcze w naszym kraju nie korzystał, ale wszyscy zdążyli już wyrobić sobie opinię na jej temat. Jednym z najczęstszych zarzutów stawianych Apple Music przez potencjalnych użytkowników jest jej przewidywana cena, która według ostatnich doniesień miała wynosić w Polsce 9,99 euro miesięcznie.

Dostępne opcje wyboru rodzaju subskrypcji w najnowszej wersji beta systemu iOS wskazują jednak na to, że w ostateczności polska cena abonamentu Apple Music zostanie jednak obniżona do 4,99 euro za wersję indywidualną i 7,99 za rodzinną (do 6 osób). Zmianę tą zauważył jako pierwszy pan Jakub Biesiada, który podzielił się swoim odkryciem za pośrednictwem serwisu Twitter.

Oczywiście należy pamiętać o tym, że kwoty widoczne na powyższym zrzucie ekranu nie są jeszcze cenami oficjalnie potwierdzonymi przez Apple, dlatego też warto wstrzymać się z nadmiernym entuzjazmem jeszcze przez przynajmniej dwa tygodnie. Trzeba jednak przyznać, że jeśli doniesienia te zostaną oficjalnie potwierdzone przez giganta z Cupertino, to wspomniana usługa może okazać się naprawdę poważną konkurencją dla popularnego w naszym kraju Spotify. Warto też wspomnieć o tym, że niższych cen subskrypcji mogą spodziewać się również użytkownicy z Rosji i Turcji.