Apple może testować autonomiczne samochody na amerykańskich drogach | Tabletowo.pl

Apple może testować autonomiczne samochody na amerykańskich drogach

Dołącz do dyskusji 0

Wiemy już, że w Dolinie Krzemowej działa specjalna grupa, której zadaniem jest wynalezienie nieinwazyjnego sposobu na pomiar glukozy. Okazuje się jednak, że nie jest to jedyna, niezwiązana z urządzeniami mobilnymi technologia, nad którą pracuje Apple. Gigant z Cupertino właśnie otrzymał pozwolenie na testowanie autonomicznych pojazdów na amerykańskich drogach.

Co ciekawe, było to jedną z najbardziej skrywanych przez producenta tajemnic. Dzisiaj wiemy jednak, że Apple obok takich marek, jak Google, Tesla, BMW czy Mercedes, ma zgodę na „wypuszczenie” na drogi publiczne Kalifornii samochodów ze sztuczną inteligencją zamiast kierowcy. Udzielaniem tego typu pozwoleń zajmuje się tam California DMV (Department of Motor Vehicles).

Otrzymanie pozwolenia jest jednoznaczne z akceptacją przez producenta pewnych warunków. Takich, jak chociażby raportowanie ilości przejechanych przez autonomiczny pojazd mil. Każda firma musi również zgłosić każdy wypadek i to w terminie maksymalnie 10 dni od daty zdarzenia. Jest także zobowiązana przesłać coroczny raport o awariach samochodu i sytuacjach, w których kontrolę nad nim przejął kierowca.

Oczywiście nie oznacza to, że w przyszłości największym marzeniem młodych kierowców stanie się pojazd z nadgryzionym jabłkiem na tylnej klapie. Ekipa Tima Cooka prawdopodobnie nie prowadzi prac nad własnym pojazdem. Bardziej chodzi o opracowanie technologii, którą będzie można wykorzystać w podobnych projektach. Wszystkiego dowiemy się z czasem. Jak już wspomniałem, każdy producent ma obowiązek przekazać konkretne raporty na temat swoich działań. Wtedy dopiero określimy, jaki jest faktyczny charakter prac Apple.

Tak w ogóle, nie jest to pierwsza próba zaistnienia Apple w branży motoryzacyjnej. Jakiś czas temu ptaszki ćwierkały, że firma próbowała przejąć markę McLaren. Innym razem z kolei mówiono o planach stworzenia samochodu elektrycznego, w celu podjęcia rywalizacji z marką Tesla. Wygląda jednak na to, że plany nieco się zmieniły i zostały ukierunkowane w inną stronę.

Źródło: BGR, Macrumors, VentureBeat

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona