Apple kupuje kolejne patenty

Kiedy w jednym zdaniu pojawiają się słowa „Apple” i „Patent” większość z nas automatycznie myśli o kolejnej rozprawie sądowej z udziałem giganta z Cupertino. Tym razem na szczęście nie chodzi o kolejne, mniej lub bardziej uzasadnione pozwy, lecz o poszerzanie możliwości systemu iOS.

Firma Apple sfinalizowała bowiem niedawno transakcję, w wyniku której stała się posiadaczem aż 18 patentów należących dotychczas do kanadyjskiej firmy Maya-Systems. Wszystkie zakupione patenty dotyczą usprawnień interfejsu użytkownika i najprawdopodobniej zostaną wykorzystane do poprawy jakości usługi iCloud. Wskazuje na to fakt, iż jedynym znanym produktem firmy Maya-Systems jest platforma I am Organized, służąca właśnie do obsługi plików w chmurze. Na szczegóły przyjdzie nam jednak poczekać prawdopodobnie do premiery iOS 7.

Oczywiście należy też pamiętać o tym, że firmie Apple dość często zdarza się nie korzystać z posiadanych przez nią patentów, co jak przyznał sam Steve Wozniak, potrafi często bardzo negatywnie odbić się na całej branży. Wspomniana platforma I am Organized wydaje się jednak na tyle ciekawa, że można mieć nadzieję, iż przynajmniej niektóre z kupionych patentów naprawdę zostaną wykorzystane.

źródło