Apple iPad Air 2 i iPad Mini z Retiną 2014 z sensorem Touch ID oraz procesorem Apple A8?

Apple iPad Air oraz Apple iPad Mini w wersji z ekranem Retina nie zdążyły się jeszcze porządnie zestarzeć, a już pojawiają się plotki na temat ich następców. O ile na temat dużego iPada Pro z ekranem o przekątnej 12,9 cala pisaliśmy kilkukrotnie (m.in. o jego domniemanym wyglądzie oraz planach Apple dotyczących jego produkcji), o tyle doniesienia o nowych tabletach z linii Air i Mini pojawiają się dopiero teraz. Niemniej są to pogłoski dość ciekawe, bowiem sugerują one nie tylko unifikację standardów, ale też podniesienie wydajności urządzeń z logo nadgryzionego jabłuszka.

Według Minga-Chi Kuo z firmy KGI nowe urządzenia Apple pojawią się najprawdopodobniej już w trzecim, a nie w czwartym kwartale roku 2014. Zgodnie z jego informacjami, oba urządzenia – zarówno iPad Air 2 jak i nowy iPad Mini z Retiną – zostaną wyposażone w czujnik Touch ID znany z iPhone 5S. Według pracownika KGI nowe iPady będą pracowały na nowym procesorze Apple A8, który ma być oczywiście 64-bitowy. Według wstępnych ustaleń jego produkcja już ruszyła. Co ciekawe, pogłoski mówią także o zastosowaniu w iPadzie Air 2 aparatu o rozdzielczości 8 Mpx.

Obok informacji o nowych iPadach z linii Air i Mini pojawiły się także nowe rewelacje związane z dużym iPadem Pro. Według nowych danych jego wejście na rynek prawdopodobnie zostało przesunięte na 2015 rok. Oznacza to więc, że konkurencyjne tablety Samsunga z linii Tab Pro i Note Pro nie będą w najbliższym czasie miały godnego rywala.

Czekacie na nowe iPady? Czego oczekujecie po nadchodzących urządzeniach Apple? Zapraszamy do dyskusji.

[źródło]