Apple iPad 3/2S/HD już jutro. Co o nim wiemy? (update) - Tabletowo.pl

Apple iPad 3/2S/HD już jutro. Co o nim wiemy? (update)

Tabletowo.pl Apple iPad 3/2S/HD już jutro. Co o nim wiemy? (update) Apple Plotki / Przecieki

Premiera Apple iPada 3/2S/HD będzie miała miejsce jutro (07.03.2012) w centrum Yerba Buena for the Arts w San Francisco około godziny 19 (10 czasu miejscowego). Oczekiwania wobec tego urządzenia są bardzo duże – spodziewamy się, że wyznaczy nowe standardy i trendy na rynku oferując ekran o bardzo wysokiej rozdzielczości i szybki, czterordzeniowy procesor. Co ciekawe, wcale nie mamy pewności, czy tablet będzie nosił nazwę „iPad 3”. Jesteście ciekawi dlaczego? Zapraszamy do lektury naszego tuż-przedpremierowego podsumowania plotek i spekulacji na temat trzeciej generacji Apple iPada.

Ekran

To już prawie pewne. Swego czasu w sieci, niczym grzyby po deszczu, pojawiały się szczegółowe informacje i zdjęcia nowego ekranu Apple iPada 3. Według nich, będzie to 9,7-calowa matryca IPS o niebywale wysokiej rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli. Wyświetlany na niej obraz będzie charakteryzował się niespotykaną dotąd ostrością oraz, jak się spodziewamy, nasyceniem kolorów, a powierzchnia dotykowa – czułością. Ekran nowego iPada będzie odpowiednikiem wyświetlacza Retina, którego wysoką rozdzielczością i gęstością mogą cieszyć się właściciele smartfonów iPhone 4 i iPhone 4S.

Obudowa

Jeżeli macie nadzieję, że Apple iPad 3 będzie różnił się wyglądem od swojego poprzednika, musimy Was rozczarować. Dzięki licznym zdjęciom i filmowi wideo, wiemy, iż obudowa tabletu będzie bardzo przypominać płaską i opływową obudowę iPada 2. Delikatne zmiany będzie można dostrzec w jej grubości (ok. 9,5 mm) oraz wielkości oczka aparatu fotograficznego, którego rozdzielczość ma wynosić 8 Mpix.

Bateria

Wcześniej wspomniana zmiana grubości obudowy Apple iPada 3 spowodowana jest wyposażeniem go w baterię o większej pojemności. Oznacza to, iż urządzenie pozwoli na dłuższy czas pracy bez konieczności podłączenia go do źródła energii. Trudno powiedzieć, czy Apple iPad 3 pobije rekord poprzedników i będzie działał dłużej niż 10 godzin na pojedynczym ładowaniu. Podejrzewamy, że nie, a większe ogniwo zrekompensuje pobór energii spowodowany ekranem dotykowym o bardzo wysokiej rozdzielczości.

Procesor

Pod maską Apple iPada 3 znajdziemy czterordzeniowy Apple A6 lub dwurdzeniowy Apple A5X wyposażony w potężny układ graficzny. Za tym pierwszym przemawia logika – w dobie tabletów z czterordzeniowymi procesorami, Apple nie powinno zostawać w tyle i prezentować urządzenia z układem dwurdzeniowym. Jeśli tak się stanie, najprawdopodobniej zostanie wyśmiane (lub oczaruje publikę opowiadając o wyższości dwurdzeniowego układu nad czterordzeniowym). O Apple A5X słyszeliśmy niewiele, lecz widzieliśmy jego zdjęcie. Całkiem prawdziwie, jeśli ciekawi Was nasze zdanie.

Tabletowo.pl Apple iPad 3/2S/HD już jutro. Co o nim wiemy? (update) Apple Plotki / Przecieki

Potężniejszy procesor i układ graficzny pozwoliłyby programistom na tworzenie bardziej zaawansowanych aplikacji i gier o niezwykle szczegółowej grafice. Na iOS wydano już wiele programów, z których na co dzień korzystają użytkownicy komputerów Mac; iMovie, Fruity Loop i Adobe Photoshop Touch to tylko niektóre z nich. Aktualnie oferowane przez nie funkcje są nieco uboższe od tych, które znajdziemy w wersji dla desktopów, lecz za sprawą mocniejszego procesora nowego tabletu Apple różnica ta może się zatrzeć.

System operacyjny

Właściciel pewnej strony internetowej, przeglądając serwerowe logi, natrafił na ciekawy wpis, z którego wynikało, iż portal odwiedził użytkownik tabletu Apple iPad wyposażonego w ekran o rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli i system operacyjny… iOS 6. Nie mamy pewności, jak prawdziwe są te informacje, lecz, biorąc pod uwagę fakt, iż iOS 5 został wydany stosunkowo niedawno, szczerze wątpimy, aby iPad 3 wszedł na rynek z nową wersją mobilnego oprogramowania Apple. Choć bardzo nie chcemy tego robić, tę plotkę jesteśmy zmuszeni włożyć do pudełka z napisem „Bajki”.

Nomenklatura

Apple iPad 3. Apple iPad 2S. Apple iPad HD. Która z tych nazw podoba Wam się najbardziej? Wszystkie, żadna? Za każdą z nich stoją „dowody” świadczące o jej prawdziwości. Stwierdzenie, iż trzecia generacja tabletu Apple będzie nazywać się „iPad 3” wydaje się logiczne i kontynuowałaby tradycję rozpoczętą przez swoich poprzedników (iPad, iPad 2). Za „iPad 2S” przemawia fakt, iż urządzenie będzie charakteryzować się jedynie zmianami kosmetycznymi. Podobna sytuacja miała miejsce w momencie premiery następcy smartfonu iPhone 3G, którego wyglądu nie zmieniono, lecz wyposażono w lepsze podzespoły i nazwę „iPhone 3GS”. Analogia wydaje się być uderzająca.

Apple iPad HD brzmi całkiem nieźle i nawiązuje do wysokiej rozdzielczości (ang. high definition, HD) ekranu nowego iPada. Co więcej, pod tą nazwą urządzenie ukazało się w rejestrach największych na świecie dostawców akcesoriów. Być może wiedzą więcej od nas?

Jeśli macie chwilę czasu, policzcie, ile razy użyliśmy znaków zapytania w powyższym tekście. Jest ich bardzo dużo, co niezbicie świadczy o niewielkiej wiedzy, jaką mamy na temat trzeciej generacji tabletu Apple. Wszelkie wątpliwości wyjaśnią się już jutro około godziny 19. Czekamy z niecierpliwością, a Wy?

Aktualizacja:

Nowy Apple iPad trafi do sklepów najprawdopodobniej już 16 marca. Wskazuje na to raport opublikowany przez serwis 9to5Mac, a potwierdza fakt, iż iPad 2 wszedł na rynek również 9 dni po swojej premierze.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona