Trzecia publiczna beta iOS 12 likwiduje jedne problemy i stwarza inne - jak to wersja testowa 22

Trzecia publiczna beta iOS 12 likwiduje jedne problemy i stwarza inne – jak to wersja testowa

Apple ogłosiło wydanie trzeciej publicznej bety iOS 12. Osoby zapisane do programu testów mogą sprawdzić, co takiego firma przygotowała przed oficjalnym, jesiennym wydaniem systemu, a deweloperzy – optymalizować swoje aplikacje pod najnowszą edycję oprogramowania Apple.

Beta testerzy, którzy biorą udział w testowaniu nowych wydań iOS, otrzymają odpowiednią informację kanałem OTA. Ci, którzy chcą dołączyć do tego grona, muszą zarejestrować się w specjalnej witrynie Apple, o >tutaj<. Rzecz jasna instalacja testowej – a więc potencjalnie niestabilnej – wersji systemu, niesie ze sobą pewne ryzyko.

Przede wszystkim, zanim to zrobimy, warto utworzyć kopię zapasową wszystkich danych. Musimy też liczyć się z tym, że nawet oficjalne i stabilne wydania systemów miewają swoje bolączki. Dlatego poprzeczkę tolerancji ewentualnych błędów trzeba zawiesić nieco wyżej w przypadku bety iOS.

Nowa wersja bety iOS 12 wprowadza nie występujące dotąd problemy z wyświetlaniem czasu korzystania z aplikacji w funkcji Screen Time, sklepem App Store i skrótami Siri. Aplikacje w sklepie Apple mogą nie być poprawnie pobierane za pierwszym razem, Screen Time nie jest synchronizowany między urządzeniami, a skróty Siri nie działają poprawnie w trybach Car Play i HomePod. Niedokładny może też być wskaźnik stanu baterii.

Trzecia publiczna beta iOS 12 likwiduje jedne problemy i stwarza inne - jak to wersja testowa 23
Skróty Siri

Trzecia beta wprowadza też jednak sporo dobrego: coraz więcej funkcji z ostatecznej wersji systemu. Pojawiło się grupowe Face Time, możliwość grania w gry AR z różnymi osobami, dodatkowe Animoji oraz Memoji – czyli animowana reprezentacja naszej twarzy. Da się je używać w FaceTime i Wiadomościach.

Oprócz tego znalazło się też kilka dodatkowych opcji w trybie Nie przeszkadzać, gdzie będziemy mogli lepiej zarządzać powiadomieniami. Rzecz jasna notyfikacje nadal będą się grupować i zyskają nowe możliwości interakcji.

Trzecia publiczna beta iOS 12 likwiduje jedne problemy i stwarza inne - jak to wersja testowa 24
Grupowanie powiadomień

W omawianej aktualizacji zachowano również te zmiany, które znalazły się już w poprzednich betach, czyli wspominane już ScreenTime, fragmenty zmodernizowanych Map i przede wszystkim – poprawki szybkości działania systemu.

Trzecia publiczna beta iOS 12 likwiduje jedne problemy i stwarza inne - jak to wersja testowa 25
Nowe Mapy w iOS 12

Trzecia beta iOS 12 będzie dostępna dla deweloperów i testerów przez kolejne dwa miesiące, aż do pojawienia się oficjalnej wersji systemu. Da to Apple czas na wyeliminowanie ostatnich błędów, a twórcom aplikacji – na dostosowanie swoich programów do działania na nowszej powłoce. Czekamy zatem na pełny, jesienny rollout!

 

źródło: MacRumors