Apple udostępniło drugą publiczną betę iOS 12 z przeprojektowanymi mapami | Tabletowo.pl

Apple udostępniło drugą publiczną betę iOS 12 z przeprojektowanymi mapami

Dołącz do dyskusji 0

Wśród użytkowników smartfonów i tabletów Apple jest wielu zapaleńców, którzy jeszcze przed udostępnieniem stabilnej wersji chcieliby przetestować iOS 12. Producent daje im taką możliwość i oddaje w ich ręce już drugą publiczną betę najnowszego wydania jego systemu operacyjnego na iPhone’y i iPady.

Pierwsza publiczna beta iOS 12 została udostępniona w zeszłym tygodniu, więc Apple szybko uwinęło się z kolejną. Dla nieco bardziej zaawansowanych użytkowników przeznaczone są wersje deweloperskie, lecz to już tzw. wyższa szkoła jazdy. Producent jednak i tak nie zaleca instalować nawet publicznej bety na głównym urządzeniu, bowiem oprogramowanie nie jest stabilne i mogą występować błędy, skutecznie utrudniające codzienne życie.

Użytkownicy, którzy korzystają z pierwszej publicznej bety, dostali aktualizację do drugiej kanałem OTA (Over-The-Air). Chętni do przedpremierowego przetestowana iOS 12 nadal mogą przystępować do programu beta testów za pośrednictwem >tej strony< i przy użyciu Apple ID. Przed instalacją warto jednak zrobić kopię zapasową wszystkich danych, bowiem wersje rozwojowe bywają nieprzewidywalne i lepiej się zabezpieczyć. I – jak już wspomniałem – lepiej nie instalować bety na tzw. daily driverze – szczególnie, jeśli polegamy na nim w pracy czy innych obowiązkach, gdyż może (w najmniej odpowiednim momencie) po prostu zawieść.

Druga publiczna beta iOS 12 nie przynosi ogromnej liczby zmian i nowości. Największą są przebudowane Mapy z nowym, zaprojektowanym przez Apple silnikiem. Aktualnie są one jednak dostępne jedynie w San Francisco Bay Area. Jesienią zasięgiem obejmą również północną Kalifornię, a potem kolejne lokalizacje w Stanach Zjednoczonych do końca 2018 roku i w 2019 roku.

Nowe Mapy w iOS 12

Druga publiczna beta iOS 12 zawiera także nowy interfejs w aplikacji Notatki głosowe na iPadzie, zmianę lokalizacji ustawień udostępniania lokalizacji, możliwość usunięcia wszystkich powiadomień na tablecie przez dłuższe przyciśnięcie oraz usunięcie wibracji, pojawiającej się przy odblokowywaniu iPhone’a 6S (i nowszego) za pomocą czytnika linii papilarnych Touch ID.

Polecamy również:

Prezentacja iOS 12 na WWDC 2018 – co zmienia nowy mobilny system od Apple?

Źródło: MacRumors

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona