Apple wypuszcza iOS 10.3. Sporo ważnych zmian

Apple udostępniło kolejną wersję softu dla iPhone’ów oraz zegarków z logo nadgryzionego jabłuszka. Wiele wskazuje na to, że producent nie ograniczył się do kosmetycznych zmian, oddając użytkownikom garść ciekawych nastaw. Nie pozostaje mi zatem nic innego, jak zaprosić wszystkich sadowników do dalszej części wpisu.

Najpierw suche fakty. Nowa wersja iOS’a została oznaczona jako 10.3. Jak zauważa wiele redakcji, największe zmiany zaszły pod maską, toteż nie bądźcie zdziwieni relatywnie małą ilością rzucających się w oczy wodotrysków. Najważniejszą zaś zmianą wydaje się być wdrożenie APFS-a, czyli zupełnie nowego systemu odpowiadającego za konwersję plików zainstalowanych na Waszych iTelefonach Warto wiedzieć o tym, że APFS jest zgodny ze standardem SSD, a jednocześnie wprowadza kilka nowych funkcji zabezpieczania Waszych danych. Apple deklaruje, że nowy system ma pozwolić zaoszczędzić Wam nieco miejsca. Co znaczy skrót APFS? Apple File Storage. To w ramach ciekawostki.

Gdy nowy iOS poradzi już sobie ze zmianą formatu plików, weźmie się za usprawnienia kilku aplikacji, w tym: CarPlay, podcastów, Siri, iColud’a czy funkcji lokalizowania Waszego iPhone’a. Wisienką na torcie jest wdrożenie możliwości pingowania bezprzewodowych AirPods’ów, czyli nowych słuchawek od Apple. Gdybyście je gdzieś zapodziali, dzięki temu narzędziu będzie można odnaleźć je nieco szybciej. Procedura została fajnie zaprezentowana w poniższym materiale wideo:

Odświeżona wersja systemu dostępna jest dla iPhone’a 5 i wzwyż, a paczka instalacyjna waży niecałe 615 MB.

źródło: Twitter ThinkApple, macrumors, gsmmaniak