Apple i Samsung wciąż górą. Tablety w rękach 285 milionów ludzi! - Tabletowo.pl

Apple i Samsung wciąż górą. Tablety w rękach 285 milionów ludzi!

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl Apple i Samsung wciąż górą. Tablety w rękach 285 milionów ludzi! Apple Samsung

Fot. na lic. CC; Flickr.com/ivyfield

Okres przedświątecznych zakupów dobiega już końca. Pod choinki jak zwykle trafi sporo elektroniki. Według analityków rynku z firmy ABI Research pod koniec roku w rękach użytkowników będzie już 285 milionów tabletów! Jak wygląda dziś tabletowy rynek?

Specjaliści z ABI Research szacują, że po okresie świątecznej gorączki na świecie będzie już 285 milionów aktywnych urządzeń. 51 proc. z nich ma korzystać z systemu iOS, kolejne 40 proc. z Androida.

Po trzech latach dominacja Apple’a na rynku tabletowym nie jest już tak ewidentna – mówi Jeff Orr z ABI Research.

Według ABI Research w czwartym kwartale 2013 roku Apple pokazuje się od dobrej strony.

Apple jest gwiazdą czwartego kwartału. Tablety firmy trafią do wielu użytkowników sięgających po nie po raz pierwszy – dodaje Orr.

Analitycy zauważają, że duże wzrosty notuje Samsung. W trzecim kwartale 2013 koreański producent zanotował 20-procentowy wzrost udziału w rynku. Firma nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Nowa fala urządzeń z logo Samsunga pojawi się już na początku przyszłego roku – z naszych informacji wynika, że w samej pierwszej połowie 2014 roku producent zaprezentuje aż dziesięć tabletów. Rywalizacja będzie więc ciekawa.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona