Apple HomePod? Mocne 1/10 pod względem możliwości naprawy - Tabletowo.pl

Apple HomePod? Mocne 1/10 pod względem możliwości naprawy

Dołącz do dyskusji 0

HomePod jest jednym z droższych inteligentnych głośników – w Polsce można go kupić za 1699 złotych. Ewentualne naprawy nie będą tanie, a to przynajmniej z jednego powodu: Apple ewidentnie nie postarało się, żeby nowe części można było łatwo zamontować.

Inteligentny głośnik od Apple trudno rozkręcić, a zainstalowane w nim części trzymają się na swoich miejscach dzięki grubym warstwom kleju. Z tego powodu redakcja iFixit, starając się określić potencjał naprawczy tego urządzenia, wystawiła mu ocenę 1/10.

Tabletowo.pl Apple HomePod? Mocne 1/10 pod względem możliwości naprawy Akcesoria Apple Audio Smart Home

Można chwalić to, że HomePod sprawia wrażenie solidnego urządzenia, ale ma to swoją cenę. Żeby głośnik Apple był tak wytrzymały, zrezygnowano z modularnej budowy. Na przykład nie da się dostać do środka urządzenia, nie uszkadzając siatki chroniącej zestaw przetworników odpowiedzialnych za emisję dźwięku. Z kolei żeby przyjrzeć się bliżej płycie głównej głośnika, trzeba odciąć część obudowy przy pomocy piły. Zabawy pewnie przy tym co nie miara.

Tabletowo.pl Apple HomePod? Mocne 1/10 pod względem możliwości naprawy Akcesoria Apple Audio Smart Home

Wszystko to sprawia, że HomePod jest prawie że niemożliwy do naprawy przez nawet średniozaawansowanego użytkownika. W razie usterki nie ma nawet nad czym się zastanawiać i zanieść głośnik do serwisu, w którym będą wiedzieli, co z nią zrobić, oraz – co oczywiste – w jaki sposób wycenić usługę.

HomePod wcale nie powstał jako rywal dla Google Home i Amazon Echo. To głośnik Apple – po prostu

źródło oraz zdjęcia: iFixit

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona