Apple chce zakazu sprzedaży wszystkich urządzeń Samsunga z serii Galaxy

Czy istnieje granica zachłanności? Być może, ale nie dla Apple. Ostatnie informacje o zniesionym już zakazie sprzedaży tabletu Samsung Galaxy Tab 10.1 w Europie były jedynie przedsmakiem wojny, którą zamierza rozpocząć Gigant z Cupertino.

Apple przygotowuje kolejne oskarżenie przeciw koreańskiemu producentowi. Tym razem złożone zostanie w sądzie holenderskim i wnosi o zakaz sprzedaży wszystkich tabletów i smartfonów z serii Samsung Galaxy. Co więcej, Apple nie chodzi tylko o zaprzestanie aktualnej dystrybucji tych urządzeń, ale także wycofanie ich z magazynów sklepów.

Lista urządzeń, których sprzedaż, według firmy Steve’a Jobsa, powinna zostać zablokowana, obejmuje takie modele jak Galaxy S, Galaxy S II, Nexus S, Gio, Europa, Apollo, Mini, a nawet Galaxy Tab 7.

Reklama

„Apple żąda, aby Samsung i wszystkie jego spółki zależne rozesłał do swoich europejskich klientów list z prośbą o wycofanie wszystkich produktów z magazynów „w ciągu 14 dni” i w ramach rekompensaty zaofiarował zwrot kosztów towaru oraz wysyłki.

Apple żąda, aby w liście Samsunga znalazło się ostrzeżenie, że jeśli klienci się nie dostosują, naruszą prawa własności intelektualnej Apple.”

Hadzki sąd podejmie ostateczną decyzję w sprawie wniesionego przez Apple oskarżenia 15 września. Jeżeli zgodzi się na zakaz, wejdzie on w życie z dniem 13 października.

Komedii ciąg dalszy, nie sądzicie?

via Slashgear