Apple chce naprawić Siri, Mapy, iTunes oraz iCloud | Tabletowo.pl

Apple chce naprawić Siri, Mapy, iTunes oraz iCloud

Dołącz do dyskusji 0

Ciekawe wieści z Cupertino. Apple łączy zespoły odpowiedzialne za rozwój produktów w chmurze. Połączone zespoły odpowiedzialne za asystenta głosowego Siri, Mapy, program iTunes oraz wirtualny dysk iCloud mają wspólnie pracować nad poprawą produktu.

Nie od wczoraj wiadomo, że Apple nie jest orłem, jeżeli idzie o usługi w chmurze. Liczne problemy z Mapami czy iCloud (dawniej: MobileMe) pokazują, że firma czuje się znacznie lepiej w tworzeniu hardware’u niż software’u. Zwłaszcza software’u działającego w oparciu o chmurę obliczeniową. Coś jednak zmienia się w Cupertino, bo postanowiono położyć większy nacisk na rozwój wirtualnych produktów.

Połączenie zespołów ma skutkować szybszym reagowaniem na błędy, ale przede wszystkim bardziej dynamicznym rozwojem Siri, iCloud, iTunes, Apple News czy Map. Nowy zespół ma mieć nazwę kodową Pie i powstać już niebawem. Co więcej, Apple zamierza w podobny sposób łączyć inne zespoły dotychczas mocno podzielone. Wiąże się to z przyszłoroczną przeprowadzką do nowego kampusu, ogromnego obiektu budowanego w Cupertino, który przypomina statek kosmiczny.

Źródła podają również, że zespół Tima Cooka pracuje nad własnym serwerowym rozwiązaniem, które będzie wspierać usługi w chmurze. Produkt ma nazywać się McQueen i pozwoli na uniezależnienie się Apple od serwerów Google czy Amazona.

Źródło: MacRumors

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona