Apple chce naprawić Siri, Mapy, iTunes oraz iCloud

Ciekawe wieści z Cupertino. Apple łączy zespoły odpowiedzialne za rozwój produktów w chmurze. Połączone zespoły odpowiedzialne za asystenta głosowego Siri, Mapy, program iTunes oraz wirtualny dysk iCloud mają wspólnie pracować nad poprawą produktu.

Reklama

Nie od wczoraj wiadomo, że Apple nie jest orłem, jeżeli idzie o usługi w chmurze. Liczne problemy z Mapami czy iCloud (dawniej: MobileMe) pokazują, że firma czuje się znacznie lepiej w tworzeniu hardware’u niż software’u. Zwłaszcza software’u działającego w oparciu o chmurę obliczeniową. Coś jednak zmienia się w Cupertino, bo postanowiono położyć większy nacisk na rozwój wirtualnych produktów.

Reklama

Połączenie zespołów ma skutkować szybszym reagowaniem na błędy, ale przede wszystkim bardziej dynamicznym rozwojem Siri, iCloud, iTunes, Apple News czy Map. Nowy zespół ma mieć nazwę kodową Pie i powstać już niebawem. Co więcej, Apple zamierza w podobny sposób łączyć inne zespoły dotychczas mocno podzielone. Wiąże się to z przyszłoroczną przeprowadzką do nowego kampusu, ogromnego obiektu budowanego w Cupertino, który przypomina statek kosmiczny.

Źródła podają również, że zespół Tima Cooka pracuje nad własnym serwerowym rozwiązaniem, które będzie wspierać usługi w chmurze. Produkt ma nazywać się McQueen i pozwoli na uniezależnienie się Apple od serwerów Google czy Amazona.

Źródło: MacRumors