Apple: 26 milionów iPadów sprzedanych w Q4 2013 - Tabletowo.pl

Apple: 26 milionów iPadów sprzedanych w Q4 2013

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl Apple: 26 milionów iPadów sprzedanych w Q4 2013 Apple Nowości

Czwarty kwartał roku, ze względu na szał przedświątecznych zakupów, dla każdego producenta oznacza wzrost przychodów i ilości sprzedawanych urządzeń. Doskonałym tego przykładem jest świetny kwartał koncernu Apple, który zanotował rekordowe wyniki po czwartym kwartale 2013 roku, będącym pierwszym kwartałem roku fiskalnego firmy.

Zacznijmy jednak od wyników finansowych Apple, bo te – jak zawsze zresztą – przedstawiają się świetnie. W ciągu trzech miesięcy przychód Apple wyniósł 56,7 miliarda dolarów (w analogicznym okresie roku poprzedniego: 54,5 miliarda, kwartał wcześniej: 37,5 miliarda), natomiast zysk – 13,1 miliarda dolarów (rok wcześniej: 13,1 miliarda, kwartał wcześniej: 7,5 miliarda).

Sprzedaż poszczególnych urządzeń Apple w ostatnim kwartale prezentuję się wręcz wyśmienicie. Spójrzcie na poszczególne ilości:
iPad: 22,9 mln (rok wcześniej: 22,9 mln, kwartał wcześniej: 14 mln),
– iPhone: 51 mln (rok wcześniej: 47,8 mln, kwartał wcześniej: 33,8 mln),
– komputery Mac: 4,8 mln (rok wcześniej: 4 mln, kwartał wcześniej: 4,6 mln),
– iPod: 6 mln (rok wcześniej: 12,7 mln, kwartał wcześniej: 3,5 mln).

Warto zauważyć, że przed świętami do sprzedaży trafiły dwa nowe smartfony Apple: iPhone 5s i iPhone 5c, jak również iPad Air i iPad mini z wyświetlaczem retina, co pozwoliło Apple zwiększyć sprzedaż poszczególnych urządzeń. Wciąż jednak, niestety, firma nie dzieli wyników sprzedażowych na tablety 9,7- i 7,9-calowe, jak również na tańsze i droższe smartfony z serii iPhone. A szkoda, bo chętnie dowiedzielibyśmy się, jak przedstawia się sprzedaż poszczególnych modeli.

źródło, źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - extra rabaty!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona