Apple: 170 milionów sprzedanych iPadów, 60 miliardów pobranych aplikacji - Tabletowo.pl

Apple: 170 milionów sprzedanych iPadów, 60 miliardów pobranych aplikacji

Dołącz do dyskusji 0

Wczoraj wieczorem firma Apple zaprezentowała dwa nowe tablety: iPada Air oraz iPada mini z ekranem Retina. Jednak oprócz przedstawienia ich parametrów technicznych i możliwości, na konferencji podane zostały również interesujące statystyki dotyczące tabletów Apple, którym warto się bliżej przyjrzeć, a nie zrobiliśmy tego wcześniej.

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że iPad jest hitem sprzedażowym koncernu z Cupertino. Miesięcznie sprzęt ten trafia do milionów osób na całym świecie. Wczoraj firma poinformowała ile tabletów sprzedała w całej swojej historii. Zgadniecie? Ja bym raczej nie trafiła. Od premiery iPada pierwszej generacji w 2010 roku, Apple sprzedało już 170 milionów wszystkich iPadów.

Ze sprzedażą mobilnego sprzętu nieodłącznie związane są aplikacje. Dowiedzieliśmy się, że w App Store aktualnie jest ok. 475 tysięcy programów na iPady. A to jeszcze nie wszystkie ciekawostki. Aplikacje z App Store, których aktualnie jest około miliona, pobrane zostały już ponad 60 miliardów razy.

Na zakończenie warto jeszcze zwrócić uwagę na najnowszą wersję mobilnego system Apple, iOS 7. Platforma trafiła ju na 64% urządzeń, które spełniają wymogi aktualizacji. W ciągu pięciu dni od daty wydania iOS 7, system został pobrany ponad 200 milionów razy.

źródło, źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona