Apple: 14,1 mln sprzedanych iPadów w Q3 2013

_

Na pewno część stałych Czytelników Tabletowo zastanawia się dlaczego ostatnio odpuściłam regularne aktualizowanie strony – zarówno o codzienne newsy, jak i o recenzje. W komentarzach niektórzy pisali, że może „bujam w obłokach„. Nic z tych rzeczy. Dłuższa choroba i ostatecznie śmierć bliskiej osoby z rodziny spowodowała, że przez dłuższy czas byłam wyłączona z życia w internecie (jeśli może to tak nazwać). Ale powoli wracam do życia. I gwarantuję, że wkrótce wróci stara Kasia. Tyle o mnie.

_

Apple: 14,1 miliona sprzedanych iPadów w Q4 2013

Tymczasem śpieszę Was poinformować o najnowszych wynikach finansowych i sprzedażowych firmy Apple w trzecim kwartale 2013 roku, będącym czwartym kwartałem finansowym koncernu z Cupertino. A te, jak co kwartał, są bardzo interesujące.

Dowiedzieliśmy się właśnie, że przychód Apple w ciągu trzech ostatnich miesięcy wyniósł 37,5 miliarda dolarów (w analogicznym okresie roku poprzedniego: 36 miliardów, kwartał wcześniej: 35,3 miliarda), natomiast zysk – 7,5 miliarda dolarów (rok wcześniej: 8,2 miliarda, kwartał wcześniej: 6,9 miliarda).

Sprzedaż poszczególnych urządzeń Apple w ostatnim kwartale wyglądała następująco:
– iPad: 14,1 mln,
– iPhone: 33,8 mln (rok wcześniej: 26,9 mln, kwartał wcześniej: 31,2 mln),
– komputery Mac: 4,6 mln (rok wcześniej: 4,9 mln, kwartał wcześniej: 3,75 mln),
– iPod: 3,5 mln (rok wcześniej: 5,3 mln, kwartał wcześniej: 4,6 mln).

Najbardziej oczywiście interesuje nas to, ile tabletów Apple powędrowało w ręce klientów. Jak widzicie poniżej, było ich nieco ponad 14 milionów. I, co ciekawe, poziom sprzedaży utrzymuje się na tym samym poziomie, co w poprzednim kwartale (14,6 mln) oraz w analogicznym kwartale ubiegłego roku sprzedaż przedstawiała się na poziomie 14 mln.

Ciekawe jak wyniki te będą się przedstawiać po ostatnich trzech miesiącach 2013 roku, po wprowadzeniu do sprzedaży iPada Air i iPada mini z ekranem Retina.

źródło