Apple: 12,6 mln iPadów sprzedanych w ostatnim kwartale

Firma Apple opublikowała wyniki finansowe za drugi kwartał roku fiskalnego. Dowiadujemy się z nich, że przychód koncernu w ciągu ostatnich trzech miesięcy wyniósł 58 mld dolarów (w analogicznym okresie roku poprzedniego: 45,6 mld, kwartał wcześniej: 74,6 mld), natomiast zysk – 13,6 mld dolarów (rok wcześniej: 10,2 mld, kwartał wcześniej: 18 mld). Poznaliśmy również poziom sprzedaży najważniejszych dla Apple produktów. 

Reklama

Okazuje się, że iPad zalicza spadki – zarówno w ujęciu rok do roku (12,6 mln vs 16,35 mln), jak również kwartał do kwartału (12,6 mln vs 21,4 mln). Czy lekarstwem okaże się premiera długo wyczekiwanego iPada Maxi, o ile faktycznie Apple wprowadzi go na rynek? Trudno powiedzieć, ale może tak być – w dodatku z kilku względów. Najważniejszym jednak wydaje się fakt, że osoby, które weszły w posiadanie iPhone’a 6 Plus zastąpiły iPada mini właśnie smartfonem ze względu na jego wielkość wyświetlacza.

Sprzedaż produktów Apple w ostatnim kwartale roku fiskalnego przedstawia się następująco:

  • iPhone: 61,2 mln (rok wcześniej: 43,7 mln, kwartał wcześniej: 74,5 mln),
  • iPad: 12,6 mln (rok wcześniej: 16,35 mln, kwartał wcześniej: 21,4 mln),
  • Mac: 4,6 mln (rok wcześniej: 4,1 mln, kwartał wcześniej: 5,5 mln),
  • iPod: nie pojawił się w zestawieniu.

Na koniec krótka adnotacja: zegarka Apple Watch nie ma w powyższych wynikach finansowych i poziomie sprzedaży, bowiem można go kupić ledwie od kilku dni, które zaliczają się do kolejnego kwartału fiskalnego Apple.