appki warte wzmianki #9: 360news, Focus Effect i Toucher

News360 for tablets | darmowa

Reklama

Pora na zmianę lidera w kategorii dostarczania newsów na Twój tablet. News360 jest innowacyjną przeglądarką najświeższych wiadomości, które wyszukuje z ponad 50,000 popularnych portali i blogów. Podczas przeglądania mamy możliwość lajkowania najciekawszych historii, dzięki czemu program uczy się naszych preferencji i z czasem oferuje coraz bardziej trafną zawartość.

Najgłośniejsze historie zostają przez appkę „sklejone” spośród kilku źródeł, dzięki czemu możemy spojrzeć na wiadomość z szerszej perspektywy. News360 łączy tekst, zdjęcia i klipy wideo z najważniejszych portali i dostarcza Ci zunifikowaną, najbardziej obiektywną wersję wydarzeń. Już nigdy nie będziesz musiał czytać newsów mając na uwadze stronniczość źródła.

Za zgodą użytkownika istnieje możliwość przeanalizowania Twojego konta na Facebooku lub Twitterze, aby z jeszcze wyższą trafnością dopasować zawartość appki do Twoich zainteresowań. Jeżeli szukasz definitywnie najlepszego czytnika newsów, aby posiadać tylko jedną aplikację tego typu na tablecie, powinieneś poważnie rozważyć zainstalowanie News360.

360news for tablets android

360news for tablets android

360news for tablets android

Focus Effect | darmowa / płatna

Dzięki tej aplikacji macie możliwość wyedytować dowolne zdjęcie tak, aby wyostrzyć wybrany przez siebie fragment i jednocześnie rozmazać otoczenie, co pozwala na stworzenie wrażenia skupienia ostrości zdjęcia na jednym elemencie.

Poza tą flagową umiejętnością program ma możliwość nakładania efektów m. in. w stylu retro, monochromatycznym czy grunge (w sumie mamy do dyspozycji 12 darmowych efektów i 5 płatnych paczek do opcjonalnego pobrania). Jest też kilkadziesiąt narzędzi do obrabiania zdjęcia, np. ustawianie jasności, kontrastu, nasycenia, dodawanie tekstu, ramki, kadrowanie, tworzenie memów.

Gotowe zdjęcia można zapisać w urządzeniu lub podzielić się nimi przez mejla, SMS-a, Dropbox czy Facebooka. Jak na darmową aplikację, możliwości są całkiem spore. Focus Effect to dobry wybór dla amatorów nieskomplikowanych retuszy, którzy nie chcą wydawać pieniędzy w Google Play.

Focus EffectFocus Effect

Focus EffectFocus Effect

Toucher | darmowa

Toucher to odświeżona wersja TouchHelper, popularnego dodatku do GO Launcher EX. Za jego pomocą dotykając jednego punktu na pulpicie mamy dostęp do:
– ośmiu wybranych aplikacji,
– blokady ekranu,
– zmiany najważniejszych funkcji systemu (Wi-Fi, jasność/obracanie ekranu, itd.),
– przejścia do ekranu głównego.

Przycisk możemy ustawić w wybranym przez siebie miejscu przy dowolnej krawędzi ekranu. Pozostając zawsze na wierzchu, pozwala na wygodne zarządzanie wyżej wymienionymi funkcjami, bez potrzeby wychodzenia z aktualnie używanej aplikacji. Na razie możliwości Toucher są dość skromne, jednak deweloperzy obiecują częste i bogate w usprawnienia aktualizacje. Pamiętajcie, aby skorzystać z tej appki, wymagany jest zainstalowany w systemie Go Launcher EX.

ToucherToucher

ToucherToucher