Splashtop 2

appki warte wzmianki #7: Splashtop 2 i Autodesk Sketchbook Ink

Reklama

Splashtop 2 | darmowa

Dzięki tej rewelacyjnej aplikacji masz możliwość zdalnego korzystania ze swojego komputera z poziomu tabletu gdziekolwiek jesteś. Nie ma tu żadnych ograniczeń co do kompatybilności – po prostu Twój pulpit przenosi się na ekran tabletu i używasz go w dowolnym celu, czy będzie to edycja dokumentów w Office/Photoshopie, czy obejrzenie filmu w HD, czy nawet uruchomienie dowolnej gry.

Sposób działania aplikacji jest bardzo prosty. Po pierwsze, pobieramy program Splashtop Streamer z www.splashtop.com na swój komputer. Następnie zakładamy konto, instalujemy aplikację na tablecie i od tego momentu mamy całkowity dostęp do peceta. Ot, cała filozofia – zero synchronizacji czegokolwiek czy szukania sprzętu po adresach IP. Jedno kliknięcie i jesteśmy połączeni.

Z appki możemy korzystać, jeżeli posiadamy komputer z systemem Windows od XP w górę, dowolnego Maca lub Ubuntu 12.04. Do płynnego działania producenci rekomendują posiadanie przynajmniej dwurdzeniowego procesora. Oczywiście, zarówno tablet jak i stacjonarka, muszą być podpięte do sieci.

Technicznie aplikacja działa bardzo dobrze, bez żadnych przycięć i spowolnień. Nawet wymagające gry działają bez zarzutu – sami deweloperzy appki w reklamującym ją trailerze użyli gameplaya z Diablo III. A propos gier – do ich obsługi możemy wykorzystać wbudowany w aplikacji joystick.

Pierwsza wersja Splashtop przez długi czas kosztowała 20 dolarów. Czemu nie można się dziwić, zważywszy na fakt, jak dopracowaną technologię oddają w nasze ręce producenci. Tym razem mamy dostęp do aplikacji za darmo – grzechem byłoby nie skorzystać z tak intratnej propozycji. Wszystkich fanów multimedialnych nowinek zapraszam do Google Play.

Splashtop 2Splashtop 2Splashtop 2Splashtop 2

Autodesk Sketchbook Ink | płatna: 15,84zł

Autodesk, kontynuując produkcję linii profesjonalnych aplikacji projektowych na urządzenia mobilne, wydał wczoraj Sketchbook Ink – potężne narzędzie do tworzenia grafiki dwuwymiarowej, przyjazne zarówno dla amatorów malarstwa, jak i profesjonalnych artystów.

Program dedykowany głównie 7-calowym tabletom zaskakuje prostotą obsługi, a jednocześnie skrywa w sobie wiele skomplikowanych funkcji. Ink zawiera 7 przygotowanych stylów pędzli oraz dwa typy gumki. Dodatkowo w procesie tworzenia możemy stworzyć do ośmiu warstw, które istnieją niezależnie od siebie, aby w łatwy sposób edytować wybrane elementy.

Każdy zainteresowany wyciśnięciem stu procent z możliwości oferowanych przez tę appkę, może skorzystać z wbudowanego instruktora, który przeprowadzi nas za rączkę przez kolejne narzędzia.

Sketchbook Ink działa bez zająknięcia, wszystkie operacje przeprowadzane są płynnie i dokładnie. Gotowe dzieła możemy eksportować do plików .png o maksymalnej rozdzielczości 101.5 Mpix. Tak wysoki wynik jakościowy udało się uzyskać poprzez wykorzystanie w aplikacji nowego silnika niezależnego od rozdzielczości ekranu, na którym malujemy.

Niestety, co w sumie nie powinno dziwić, Ink jest płatny. Jednak myślę, że jednorazowy wydatek rzędu piętnastu złotych nie jest w stanie zrazić miłośników twórczych rozwiązań – na pewno nie będziecie zawiedzeni.

Autodesk Sketchbook InkAutodesk Sketchbook InkAutodesk Sketchbook InkAutodesk Sketchbook Ink