appki warte wzmianki #6: Elixir 2 i Greenify - Tabletowo.pl

appki warte wzmianki #6: Elixir 2 i Greenify

Tabletowo.pl appki warte wzmianki #6: Elixir 2 i Greenify Aplikacje Nowości

Elixir 2 | darmowa | diagnostyka, procesy

Elixir jest prawdziwym kombajnem diagnostycznym. Wszystkie najistotniejsze informacje oraz narzędzia potrzebne do efektywnego zarządzania naszym sprzętem mamy tutaj spakowane w jednej appce i podane w eleganckiej formie.

Trudno wymienić wszystkie możliwości tego produktu, pozwolę sobie jedynie na pobieżny opis najważniejszych funkcji. Elixir jest aplikacją informującą użytkownika jaką specyfikację posiada jego tablet. Pozwala także na dogłębną analizę poszczególnych elementów urządzenia i zainstalowanego na nim oprogramowania.

Dodatkowo z poziomu aplikacji jesteśmy w stanie zmieniać podstawowe ustawienia systemu, jak np. jasność wyświetlacza czy włączanie modułu WiFi, ale także bardziej zaawansowane, jak wyczyszczenie cache czy zabawa z Bluetooth.

Poza tym, mamy także kompletną kontrolę nad zainstalowanymi przez nas aplikacjami. Informacje dotyczące ich rozmiaru, transferu danych, jakie dotychczas wykorzystały, hurtowe przenoszenie appek na kartę, odinstalowywanie, sortowanie, zabijanie procesów…

Przydatny jest zwłaszcza monitoring aktualnie używanych zasobów procesora, pamięci RAM i transferu. Jeżeli chcesz w jakiś sposób zdiagnozować swój tablet, ta appka na pewno ma w sobie tę funkcję. Generalnie rzecz biorąc Elixir 2 to taka Aida32 czy Everest znane z PC, tyle że dla urządzeń z Androidem.

Tabletowo.pl appki warte wzmianki #6: Elixir 2 i Greenify Aplikacje Nowości   Tabletowo.pl appki warte wzmianki #6: Elixir 2 i Greenify Aplikacje Nowości   Tabletowo.pl appki warte wzmianki #6: Elixir 2 i Greenify Aplikacje Nowości   Tabletowo.pl appki warte wzmianki #6: Elixir 2 i Greenify Aplikacje Nowości

Greenify | darmowa | ergonomia, zasoby

Greenify to aplikacja zarządzająca energią i zasobami Twojego urządzenia. Jeżeli cierpisz na ciągły deficyt poziomu baterii, jest to appka, którą zdecydowanie powinieneś mieć na swoim tablecie. Twórcy zarzekają się, że po instalacji Twój Android będzie działał, jakbyś dopiero wyciągnął go z pudełka.

Dzięki inteligentnemu zarządzaniu aktywnymi aplikacjami, procesy w tle są hibernowane, nie zjadają więc zasobów i pozwalają na płynne i bezproblemowe działanie sprzętu. Porównując ją do innych aplikacji tego typu – opcja Freeze w Titanium Backup całkowicie wyłącza dane aplikacje, tutaj możesz korzystać z nich, jakby cały czas były odpalone w tle.

Standardowe task-killery często działają w sposób agresywny, co jakiś czas wyłączając wybrane aplikacje, przez co pożerają więcej energii – w Greenify, dzięki hibernacji, nie jest wymagane żadne cykliczne zabijanie aktywnych appek.

W sumie aplikacja ta zajmuje maksymalnie 3MB RAM-u i praktycznie zero zasobów procesora i baterii. Po szybkiej konfiguracji długość życia baterii zwiększa się o znaczący procent. Pamiętajcie jednak, że do jej prawidłowego funkcjonowania wymagany jest root.

Tabletowo.pl appki warte wzmianki #6: Elixir 2 i Greenify Aplikacje Nowości   Tabletowo.pl appki warte wzmianki #6: Elixir 2 i Greenify Aplikacje Nowości   Tabletowo.pl appki warte wzmianki #6: Elixir 2 i Greenify Aplikacje Nowości

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona