appki warte wzmianki #5

Magic Piano

Zapowiada się kolejny hit od Smule. Jeżeli nie pamiętacie – to ci goście od fenomenalnego AutoRap – appki, w której Twój głos praktycznie w locie dopasowywany był pod hip-hopowy podkład. Tym razem developerzy pokusili się o stworzenie wyjątkowego instrumentu klawiszowego.

Magic Piano pozwala nam w oryginalny sposób zagrać setki utworów z ogromnego przekroju gatunków. Zaczynając od Nirvany, poprzez Coldplay i Gangnam Style od PSY, kończąc na Mozarcie. Zamiast brzdąkać w klasyczną klawiaturę pianina, musimy w odpowiednim rytmie naciskać spadające punkty (trochę jak w Tap Tap Revenge).

„Granie” utworów sprawia wielką frajdę, niestety zdecydowaną większość można zdobyć jedynie poprzez mikrotransakcje. Fakt, żeby zagrać wszystkie utwory musielibyście wydać niemałą fortunę. W zasadzie ciężko stwierdzić czy to jeszcze aplikacja, czy już gra? Tak czy siak, ponad 25 milionów użytkowników nie może się mylić. Sprawdźcie to magiczne pianino.

magic piano androidmagic piano androidmagic piano android

Pinterest

Pinterest w końcu zawitał na urządzenia wyposażone w Androida. Dzięki tej appce masz możliwość śledzenia interesujących obrazków spośród wybranych przez Ciebie tematów. Działa to tak, że ludzie znajdując dowolny obrazek w sieci „przypinają” go w pintereście, jakby był on ogromną internetową tablicą korkową, którą potem każdy może dowolnie przeglądać.

Istnieje możliwość śledzenia wybranej osoby, przeglądania przypiętych zdjęć według ich popularności lub, jeżeli masz zamiar sprawić komuś prezent – według cen. Poza tym kategorii do wyboru jest przeszło 33, a liczba użytkowników w lutym przekroczyła 50 milionów. Ta samonapędzająca się machina sprawia, że każdego dnia wchodząc na swoje konto przeglądasz zupełnie nową zawartość.

pinterest androidpinterest androidpinterest androidpinterest android

Google Keep

Kolejne narzędzie internetowe od Google ułatwiające życie (które to już z kolei… ?). Tym razem gigant przygotował dla nas rozwiązanie umożliwiające zapis pomysłów i zadań „w locie”. Zapisać można tekst, notatkę głosową lub zdjęcie z komentarzem.

Wydawać by się mogło, że rynek aplikacji notujących jest już bardziej niż pełny; widocznie Google zapragnęło posiadania autorskiej appki z tego segmentu.

Z dostępnych funkcji mamy przekształcanie notatki głosowej na tekst, kolorowanie karteczek czy dostęp do appki poprzez widżet. Wszystko oczywiście automatycznie synchronizuje się na koncie Google.

google keep androidgoogle keep androidgoogle keep androidgoogle keep android

Sketch Guru

Aplikacja dla fanów wszelkiego rodzaju retuszy. W Sketch Guru jesteś w stanie przekształcić dowolne zdjęcie używając do tego celu 13 narzędzi. W efekcie końcowym zdjęcie może wyglądać jak naszkicowane ołówkiem czy namalowane kredkami świecowymi. Są też stylizacje komiksowe i plakatowe. Znajdzie się nawet coś dla amatorów 8-bitowych rozwiązań.

Czasami spotkamy się ze zdjęciem, które ciężko jest przerobić w odpowiedni sposób, jednak w większości przypadków Sketch Guru działa wzorowo i dostarcza naprawdę realistyczne retusze. W kategorii darmowych aplikacji tego typu nie ma sobie równych.

sketch guru androidsketch guru androidsketch guru androidsketch guru android