Cinemagram android

appki warte wzmianki #10: Cinemagram i Foursquare

Cinemagram | darmowe

Reklama

Nowa, trendowa appka, dzięki której możesz stworzyć 4-sekundowy filmik i podzielić się nim ze społecznością i znajomymi. Nagrany filmik będzie zapętlał się w nieskończoność, tworząc coś na wzór filmowego gifa.

Oprócz nielimitowanego wrzucania filmików, Cinemagram oferuje możliwość nałożenia na film efektów przed opublikowaniem, tagowanie stworzonych przez siebie gifów, przeglądanie nagranych przez ludzi z całego świata filmów poprzez kategorie oraz wymianę opinii i lajków.

Nie pomylisz się za bardzo, jeżeli sądzisz, że jest to Instagram zmodyfikowany pod użytkowników, którzy lubują się w kręceniu krótkich klipów. Zasady działania są praktycznie bliźniacze w stosunku do wymienionej appki, podobnie z designem oraz ogólnym zastosowaniem aplikacji w praktyce.

Nie twierdzę, że jest to minus, wręcz przeciwnie – bardzo dobrze, że deweloperzy wzorują się na najbardziej nowoczesnych aktualnie aplikacjach społecznościowych. Jednak przeciętny użytkownik może zadać sobie pytanie: co jeszcze są w stanie wymyślić producenci i kiedy skończy się ten trend na dzielenie się wszystkim, co możliwe ze znajomymi i ze światem – wszak wszystkie tego typu funkcje oraz największą bazę użytkowników już dawno posiadał nasz poczciwy Facebook.

Cinemagram androidCinemagram android

Cinemagram androidCinemagram android

Foursquare | darmowe

Dzięki Foursquare masz okazję wycisnąć wszystko z miejsca, w którym aktualnie się znajdujesz. Aplikacja, używając informacji na temat Twojej lokalizacji, będzie podawać najciekawsze miejsca do odwiedzenia, polecane bezpośrednio przez osoby, które były już w okolicy i podzieliły się opinią ze społecznością. A biorąc pod uwagę, że wydano już w sumie ponad 3 biliony opinii o miejscach na całym świecie, na pewno znajdzie się tam coś o okolicy, gdziekolwiek byś się nie znalazł.

Dzięki osobistej personalizacji Foursquare potrafi polecić odpowiadające Twoim gustom miejsca na podstawie wydanych przez Ciebie opinii z przeszłości.

Bardzo fajna aplikacja dla osób podróżujących w nieznane sobie miejsca. Jednym kliknięciem jesteśmy w stanie przejrzeć najpopularniejsze w danym obszarze kluby, zabytki czy restauracje. Mało tego, oprócz ciekawych miejsc możemy wyszukiwać przeróżne rzeczy – na przykład, gdzie w danym mieście znajduje się strefa darmowej sieci Wi-Fi. Wyszukiwarka działa fantastycznie i zawsze trafnie, a appka za pomocą GPS-u bez problemu poprowadzi Cię dokładnie pod szukany adres.

FoursquareFoursquare

FoursquareFoursquare