AppCertain: Sprawdź jakie aplikacje instalują twoje dzieci - Tabletowo.pl

AppCertain: Sprawdź jakie aplikacje instalują twoje dzieci

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl AppCertain: Sprawdź jakie aplikacje instalują twoje dzieci Aplikacje Apple

W dzisiejszych czasach, w których tablety trafiają w ręce coraz to młodszych użytkowników, a producenci zaczynają wypuszczać na rynek modele skierowane specjalnie do dzieci i młodzieży, rodzicom coraz trudniej jest monitorować w jaki sposób ich pociechy wykorzystują swoje elektroniczne zabawki.

Z pomocą przychodzi aplikacja AppCertain, która ma za zadanie sprawdzać jakie aplikacje są instalowane na wybranym przez nas tablecie (na razie tylko iOS) i informować nas o nich poprzez e-mail. Co ciekawe AppCertain będzie zwracać uwagę nie tylko na ogólną tematykę pobieranych aplikacji, ale też cechy takie jak możliwość dokonywania zakupów wewnątrz gry, ich dostęp do kamery czy też informacji o tym gdzie obecnie znajduje się użytkownik. Obecnie przykładowe powiadomienie wygląda tak:

Tabletowo.pl AppCertain: Sprawdź jakie aplikacje instalują twoje dzieci Aplikacje Apple

Twórcy AppCertain twierdzą jednak, że powiadamianie rodziców o tym, co ich dzieci instalują na swoich tabletach, to dopiero początek. W przyszłości chcą oni, aby ich aplikacja była przydatna również dla użytkowników, którzy po prostu chcą mieć pewność, że instalowane przez nich programy nie posiadają jakichś ukrytych niepożądanych cech. Niestety, jak na razie największą wadą AppCertain jest stosunkowo mała baza dokładnie opisanych aplikacji. W chwili, gdy piszę te słowa, znajduje się w niej jedynie 1300 spośród ponad 700000 tytułów dostępnych w App Store. Twórcy twierdzą co prawda, że ich baza danych rośnie z dnia na dzień, jednak to samo można powiedzieć o zasobności App Store. Czas pokaże, czy uda im się nadążyć za stale rozwijającym się rynkiem aplikacji mobilnych.

Aktualnie aplikacja jest w fazie otwartych testów, dlatego też może się okazać, że po zarejestrowaniu się będziemy musieli trochę poczekać na założenie konta. Twórcy obiecują za to, że jeśli aplikacja się przyjmie, to w niedługim czasie możemy spodziewać się wersji na urządzenia z systemem Android.

http://www.youtube.com/watch?v=LR-vbqlOsRI

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona