App Store bije kolejne rekordy sprzedaży - Tabletowo.pl

App Store bije kolejne rekordy sprzedaży

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl App Store bije kolejne rekordy sprzedaży Apple Nowości

Miniony rok okazał się być całkiem udanym okresem dla internetowego sklepu z aplikacjami App Store. Wystarczy wspomnieć, że w maju użytkownicy przekroczyli próg 50 miliardów pobranych aplikacji, a w grudniu na wirtualnych półkach oficjalnie znalazło się ponad milion dostępnych aplikacji. Teraz do tych dwóch sukcesów dołączyły kolejne pobite rekordy, tym razem dotyczące wyników sprzedaży.

Firma Apple ogłosiła bowiem, że w 2013 roku użytkownicy sklepu App Store dokonali w nim zakupów na łączną sumę przekraczającą dziesięć miliardów dolarów, z czego jeden miliard (i niemal trzy miliardy pobranych aplikacji) przypada na sam grudzień, co czyni go najbardziej dochodowym miesiącem w krótkiej historii sklepu App Store. W informacji prasowej znalazła się również informacja dotycząca łącznych zarobków deweloperów, które wynoszą obecnie 15 miliardów dolarów.

Co ciekawe, firma Apple (a przynajmniej jej dział marketingu) uważa, że głównym powodem tak wielkiego sukcesu było wprowadzenie nowej wersji systemu iOS, która dała deweloperom większe pole do popisu podczas tworzenia aplikacji. Jako przykłady firm najlepiej wykorzystujących możliwości oferowane przez iOS 7 Apple wymienia między innymi Evernote, Yahoo! i Pinterest.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona