Aplikacje z Androida na PlayBook OS 2.0 bez reklam | Tabletowo.pl

Aplikacje z Androida na PlayBook OS 2.0 bez reklam

Dołącz do dyskusji 0

Redaktorzy GigaOM, powołując się na przedstawiciela koncernu RIM, przekazali dość nieciekawą informację dla wszystkich deweloperów Androida. Okazuje się bowiem, że aplikacje uruchamiane przy pomocy Android App Playera na PlayBooku 2.0 nie będą wyświetlały reklam. Co więcej, nie będzie też możliwości dokonywania zakupów in-app.

Oznacza to mniej więcej tyle, że deweloperzy stracą na tym swoje główne źródła zarobków. Jeżeli chodzi o aplikacje dla Androida, to nieraz udowodniono, że największe wpływy są właśnie z reklam, a na drugim z zakupów in-app. Bezpośrednie zarabianie na sprzedaży w Markecie wcale nie jest takie kolorowe, ponieważ wielu użytkowników woli znaleźć pliki .APK w Sieci, niż za nie zapłacić.

Z jednej strony to bardzo źle, że Android App Player nie będzie wyświetlał reklam, ponieważ stracą na tym deweloperzy. Jednak patrząc na to okiem zwykłego użytkownika, jest to fajne rozwiązanie, dzięki któremu aplikacje nie będą eksponować irytujących banerów, a także będą szybciej działać.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona